מה לא נכתב ונאמר על נטע ברזילי? האישה והאגדה שהחזירה את תחרות האירוויזיון לירושלים, זאת שלא מתביישת ללבוש מה שבא לה, לומר כל מה שעולה על רוחה וללמד את האירופאים את משמעות הביטוי "כפרה עליכם".

היא אלופה, והיא שלנו. ברזילי אחרי הזכייה, צילום: EPA

אז מעבר לכך ששרת התרבות, מירי רגב, המתגוררת בראש העין ברכה את ברזילי לאחר הזכייה המרשימה, ומעבר לעובדה שוונדר וומן שלנו, גל גדות, שגם כן הגיעה מהעיר, קראה בחשבון האינסטגרם שלה (שבו 19 מיליון עוקבים) להצביע עבור ברזילי, גם משה סיני, ראש העירייה לשעבר, מכיר את ברזילי היכרות אישית. סיני עובד כמנכ"ל בית הספר למוזיקה רימון, שבו למדה ברזילי ב-2016. 

ברזילי למדה במקום שנה אחת במסלול הטכנולוגי והאלקטרוני. "כבר אז סימן ההיכר שלה היה הלופר", מספר סיני. "בכל פעם שהיא עלתה על הבמה והופיעה היה הלם בקהל". 

הביטחון העצמי, שמהווה כיום את אחד מסימני ההיכר של ברזילי, לא תמיד היה שם, לפחות לדברי סיני. "בהתחלה היא כל הזמן שאלה איך הייתה", המשיך סיני. "היא לא הייתה מודעת לכמה איכותית וטובה היא. היא קיבלה המון פידבקים חיוביים מהצוות ולאט-לאט צברה ביטחון". 

במהלך התקופה שבה למדה ברזילי ברימון, קיים בית הספר פרויקט משותף עם עיריית תל אביב בשם "רימון בשדרה". במשך כמה ימי שישי הגיעו הרכבים שונים מרימון לשדרות רוטשילד בעיר, וכל הרכב ניגן סגנון מוזיקה שונה לאורך הרחוב.

"נטע הייתה בהרכב של המוזיקה האלקטרונית", סיפר סיני. "ההרכב מוקם בסוף השדרה, לכיוון דרום תל אביב. מרבית הקהל הלך למוזיקה המוכרת ועל האלקטרונית כמעט אף אחד לא התעכב. אני זוכר שהיו לא מעט רגעים שהקהל מנה 5-4 אנשים והיא הופיעה מולם מכל הלב.

"נטע לא עשתה לעצמה הנחות: ניגנה, שרה, התלהבה כאילו הופיעה בפני אלפים. אז הבנתי שיש בה עוצמה מיוחדת. היום היא נמצאת על במת העולם. עמדתי שם עם עוד סטודנטים מרימון ועם ההורים שלה, וזה היה פשוט מדהים לראות אותה מופיעה ככה".

באירוע אחר שמקיים בית הספר, הפסטיבל השנתי "אלקטרימון" למוזיקה אלקטרונית, כיכבה ברזילי. "היא למדה אצלי הלחנת שירים", סיפר יהודה עדר, נשיא בית הספר.

"נטע הייתה נורא שקטה ועדינה. במקביל היא למדה את הלופר והמוזיקה האלקטרונית. אני זוכר שבאלקטרימון היא טסה עם מופע בלתי נשכח. בחיים לא ראיתי פער כזה בין מישהי כל כך עדינה בשיעור אחד, וכל כך עוצמתית על הבמה. היא עלתה על הבמה עם הלופר והתפוצצה - מאוד מיוחדת ומאוד עוצמתית".

נטע ברזילי באלקטרימון. צילום: בי"ס למוסיקה רימון

סיני המשיך: "בשלב מסוים איתרנו את הכישרון האדיר של נטע, והיא הפכה לפרזנטורית של רימון. בכל יום פתוח היא הופיעה ועוררה התלהבות אדירה. ההורים שלה ליוו אותה והגיעו לכל ההופעות. היה לה פוטנציאל אדיר, אבל לא ידענו לאן זה ייקח אותה".

אבל עם כל הכבוד לאנשי רימון, הנרגשים ביותר מהניצחון של נטע היו תושבי הוד השרון. "פורום אביב למען התושבים" פתח את בוקר הזכייה בהכרזה "היא אלופה והיא שלנו!", שלוותה במאות תגובות.

השאלה שנשאלה רבות בפורום היתה מתי ואיפה תתקיים המסיבה העירונית לכבודה של נטע. "לא הצלחתי לישון מרוב התרגשות אחרי הזכייה", סיפרה למיינט הוד השרון דבי יער, תושבת העיר.

אישיות בולטת. שחר, צילום: אלבום משפחתי

"הכי ריגשה אותי המחשבה שנטע תושבת העיר שלי. אנחנו שכנות, ובימים אלה אני מסתובבת כמו טווס ואומרת לכולם שאני מהוד השרון. הזכייה של נטע היא עוד הישג לעיר, וכולי תקווה שהעירייה תרים את הכפפה ותארגן מסיבת ניצחון לתושבת עירנו. הוד השרון בנויה מקהילה מגובשת והיום אנחנו נרגשים יותר מאי פעם".

יוסי חולון מכיר כבר שנים את משפחתה של נטע מהשכונה. "בדרך כלל אנחנו רואים את כל הסלבס מרחוק, דרך מסך הטלוויזיה", אמר. "עכשיו אני לא מאמין, מתקשה לעכל. נטע, הבת של השכנים, היא האמנית המדהימה שכבשה את כל אירופה. זה בלתי נתפס ומרגש במיוחד. אני מכיר את המשפחה, אנחנו גרים במרחק לא רב. זה מגביר אצלי את תחושת הגאווה".

בבית של אורטל שחר ישבו כמה מבוגרי תיכון הדרים שלמדו עם נטע בבית הספר, וצפו יחד באירוויזיון. "כמה החברים מהתיכון התאספנו יחד לעודד את נטע", סיפרה שחר.

"הכרנו את נטע בבית ספר, קצת מרחוק. לא היינו באותה הכיתה, אבל הכרנו אותה כי היא אישיות בולטת, חיצונית ופנימית, והיא שרה בכמה מהטקסים של בית הספר. כשצפינו באירוויזיון היינו מאוד נרגשים, הבאנו דגלי ישראל ועשינו קוקיות כמו של נטע. ההתרגשות אחרי הניצחון עצומה".

אתמול נערך בבתי הספר היסודיים בהוד השרון חידון 70 שנה למדינת ישראל במעמד ראש העירייה חי אדיב. החידונים נפתחו בשירה המונית של השיר TOY יחד עם אדיב, שרקד לצד התלמידים. בעמוד הפייסבוק שלו הוא אף בירך את נטע וכתב: "בשנה הבאה בירושלים. מזל טוב לנטע ברזילי האחת והיחידה, זוכת האירוויזיון!!".