בקרב תושבי הוד השרון והסביבה פשטה בתקופה האחרונה שמועה. השמועה אומרת שככל שהימים מתחממים והקיץ נמשך, יותר ויותר משפחות באזור נעלמות מבתיהן למשך שעות ארוכות, לפעמים ימים שלמים, ולא ניתן למצוא אותן בשום מקום. רק בשעות הערב, אחרי רדת החשיכה ולפעמים מאוחר בלילה, המשפחות מופיעות לפתע בבתיהן.בדיקה מדוקדקת מגלה את הסיבה להיעלמותם המסתורית של תושבי השרון. הסיבה היא תוכנית הקיץ העמוסה של ספורטן הוד השרון, מתחם הספורט והפנאי שכבר הפך לבית שני עבור משפחות רבות באזור.

ספורטן הוד השרון. צילום: חיים דדוש

"כל יום אצלנו מתחיל בספורטן ונגמר בספורטן", מספר טל, בן 35 ואב לשלוש, שמנוי כבר שמונה שנים לספורטן. "אני קם מוקדם בבוקר, עושה אימון בוקר, מתקלח יוצא לעבודה. איך שאני מסיים לעבוד אחרי הצהריים אני פוגש את הבנות שלי בחוגים, בהופעות ובאירועים שקורים שם אחר הצהריים. אוכלים ארוחת ערב עם הילדים על הדשא וחוזרים הביתה לישון". מתקני הכושר המתקדמים של הספורטן אפילו עזרו לטל להתכונן למרתון ירושלים, שבו השתתף בהצלחה. גם ישראל ואתי מהוד השרון, הורים לשלושה, נהנים להתאמן בספורטן מדי יום. "אנחנו מגיעים לספורטן כ-5 פעמים בשבוע", הם מספרים. "אנחנו בעיקר מגיעים להתאמן, ואוהבים מאוד את האימונים בשיטת לס מילס בודיפאמפ, בנוסף לספינינג, חדר כושר ושחייה בבריכה המקורה".

טל ומשפחתו נופשים בספורטן הוד השרון

הספורטן מציע למשפחות מגוון אטרקציות שפשוט משאירות אותן קיץ שלם בתוך המתחם, במקום שבו תמיד יש מה לעשות ואף פעם לא משעמם. "הספורטן מעניק תוכן נוסף ויצירתי מלבד ספורט. בספורטן תמיד יש מה לעשות", מספר טל."יש הצגה קבועה בשבת, ב-12 בצהריים, בשיא הקיץ. בנוסף, הבת הגדולה שלי רשומה לזומבה ולהתעמלות קרקע, הקטנות רשומות לחוג חימר וחיות".

עבור משפחות רבות, הספורטן הוא אפילו יותר מבית. "יש לי שלושה ילדים בני 6.5, 10.5 ו-13.5 וכולם גדלו בספורטן. אנחנו מנויים בספורטן כבר למעלה מ-13 שנה", מספר שגית, בת 43. עבור שגית ומשפחתה, הספורטן הוא היעד האולטימטיבי לא רק בקיץ אלא במשך כל השנה. "אנחנו משפחה מאוד ספורטיבית. הילדים שלי מאוד אוהבים את חוג דניס הישרדות וגם את חוגי היצירה – אוריגמי ואומנות. בנוסף לכך, אנחנו אוהבים את האירועים שמופקים במקום לאורך כל השנה, למשל בפורים, בחנוכה ובקיץ. הספורטן מספק לנו את הצורך כמקום לעשות בו ספורט כולל בילוי בשעות הפנאי", אומרת שגית. גם ישראל ואתי מחזיקים בדעה דומה. "עם השנים אנחנו לא באים לספורטן רק בשביל חוג כזה או אחר, אלא הפכנו למשפחה, זה מקום חברתי עבורנו. אוכלים ארוחות שישי ביחד ויוצאים לבלות ביחד".

אתי מתאמנת בספורטן

מי שיגיע לספורטן במהלך חודשי הקיץ ימצא שלל בריכות בגדלים שונים ולכל הגילאים, מתקני כושר, חוגים, הפעלות וסדנאות לילדים. אבל גם הופעות, הצגות, קרקסים ופעילויות שונות לילדים ולנוער. "הבנות שלנו מכירות את כל הלו"ז בעל פה ומחכות כבר לכל אמנים שצפויים להגיע לספורטן: מני ממטרה, מיקי ולהקת פורמולה", מספר טל. הוא ואשתו, מצדם, כבר מחכים להופעות הגדולות שיגיעו הקיץ– יהודה פוליקר ואביב גפן – ההופעות שמביאות את קיסריה ישר לספורטן.

מה גורם למשפחות לחזור פעם אחר פעם לספורטן, לבלות בו קיץ שלם ולהישאר מנויים במשך שנים ארוכות וטובות? נראה שמדובר בשילוב של האיכות, מגוון האטרקציות והיחס האישי שכל לקוח זוכה לו. "ההרגשה היא שכולם מקשיבים ונותנים את הנשמה ורואים את זה, זה בא לידי ביטוי", מעיד ישראל. "אם חסר לנו ציוד הופכים עולמות כדי שיהיה מה שצריך". הרשת מציעה ללקוחותיהאטרקציות רטובות ויבשות לרבות מגלשת קמיקאזה בגובה 8.5 מטר ומגלשת גלי'צ באורך 35 מטרים שפועלים מדי יום. בנוסף, מפעיל הספורטן מועדון ילדים, בדומה לבתי מלון יוקרתיים, שבו שולחנות משחק, הפעלה וסרטים והכל בהשגחה של צוות הספורטן.

מנכ"ל רשת ספורטן, קובי מימון: הרשת מציעה ללקוחותיה, בייחוד למשפחות, את החוויה המושקעת בישראל תוך הקפדה יתרה על מתן שירות אישי ומענה מידי לכל לקוח.לאורך כל השנה ובפרט בקיץ אנו שואפים לגרום למשפחות לנוח ולהירגע מאורח החיים העמוס והתובעני ולאפשר להם לנפוש ולבלות עם המשפחות והחברים שלהם במדשאות, בבריכות השחייה ובמגוון הפעילויות והאירועים שהרשת מציעה. הקיץ בחרנו בסלוגן שמשקף את המציאות שחוות המשפחות בספורטן: "תנוחו – אם תוכלו".