במהלך הלילה ואתמול (ה') בערב התקבלו דיווחים רבים על כך שהודעת וואטסאפ משונה התקבלה אצל תושבים רבים על פיה חברת שופרסל מחלקת שוברים חינם. 

וירוס שמועבר דרך הווטסאפ | צילום: שאטרסטוק

על פי לשון ההודעה שופרסל חוגגת 60 ומעניקה קופונים בסך 900 שקלים. בפועל לאחר רישום, יורדת אפליקציה לא מוכרת המשתלטת על המכשיר. 

כמו כן הופצו הודעות לפיהן לכאורה הוציאו במשותף משרד הבטחון ויחידת הסייבר כי מדובר בתרגיל מתוחכם שמטרתו להפוך את מכשיר הטלפון למכשיר ריגול עבור ארגון החמאס. טענות אלו טרם אומתו והן בגדר שמועה.

משופרסל נמסר בתגובה: ״התוודענו כי בשעות האחרונות מתבצעת הונאה ברחבי הרשת ששופרסל חוגגת 60 שנה ומעניקה קופונים על סך 900 שקל. 

"מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה שהיא ואנו מבקשים להזהיר את הציבור לא להשתמש ולהיכנס לקישור בנושא שכן הוא עשוי לכלול וירוסים או כל דבר פוגעני אחר. שופרסל פנתה למשטרה והעניין בטיפול״.

כזכור, באפריל השנה, התקבלו דיווחים רבים על חיוגים משונים ממדינות זרות, בקרב רבים מתושבי העיר. בפועל התברר כי מדובר בעוקץ "הבלארוסי", עוקץ מוכר שמטרתו לגרום לאדם אליו מתקשרים, לחזור אל המספר ממנו התקשרו על מנת לגבות ממנו דמי שיחה יקרים.