משרדי מגדל פתח תקוה. צילום: מתוך מפות גוגל

גניבה מתוחכמת: פרקליטות מחוז מרכז הגישה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד עובדת חברת הביטוח "מגדל" בפתח תקוה בגין עבירת גניבה בידי עובד ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

על פי כתב האישום, בין השנים 2010-2014 שימשה העובדת שמתגוררת בהוד השרון בתפקיד פקידת תביעות במשרדי החברה בקריית אריה. במסגרת תפקידה היתה העובדת אחראית על אישור תביעות בגין הליכים רפואיים של המבוטחים.

בכתב האישום נטען, כי התקופה הרלבנטית ניצלה העובדת את אמון החברה בה וערכה בכזב רישומים במערכות המחשוב של החברה, וזאת על מנת ליצור במחשבי החברה תביעות פיקטיביות ולהעביר את החזרי ההוצאות בגין תביעות אלה לחשבונות הבנק הפרטיים שלה.

לפי כתב האישום, החל מחודש פברואר 2012 ועד למועד סיום עבודתה בחודש אפריל 2014, פעלה הנאשמת באופן הבא: היא נהגה לעשות שימוש בשמות מבוטחים קיימים שהכילו את שם משפחתה, או להוסיף לשמות המבוטחים את שם משפחתה או את שמו ותעודת הזהות של בעלה, וזאת על מנת שמעשיה לא יעוררו חשד.

 בנוסף, נטען בכתב האישום, הנאשמת שינתה את פרטי חשבון הבנק של המבוטחים והוסיפה במקומם את מספרי חשבונות הבנק שלה, בבנק הדואר ובבנק לאומי, על מנת שכספי התביעות הפיקטיביות יועברו לחשבונותיה הפרטיים.

לאחר מכן, הנאשמת אישרה את התביעות הפיקטיביות במחשב שלה או במחשב אחר, או ביקשה מעמיתיה לאשר את התביעות הפיקטיביות. לאחר אישור התביעות הועברו הכספים בגין החזרי ההוצאות על ידי מחלקת הכספים בחברה לחשבונות הבנק של העובדת. הדבר התאפשר שכן באותה עת לא נהגו בחברה לאמת את מספר חשבון הבנק של המבוטח אל מול מספר חשבון הבנק אליו הועברו כספי ההחזרים.

באופן האמור, לפי כתב האישום, גנבה הנאשמת מהחברה סך מצטבר של 663,467 שקלים.

מהחברה טרם התקבלה תגובה.