במקום החמישי:  פלאפל כדורי (7.3 אחוזים מהמצביעים, 177 קולות)

בואו נהיה כנים, פלאפל כדורי הוא האב המייסד של אוכל הרחוב ההוד השרוני. כנראה גם דוכן האוכל המקומי הכי מוכר מחוץ להוד השרון. אם המשאל הזה היה מתפרסם בכל עשור אחר, כדורי היה יושב בראש ומסתכל בצחוק על הדוכנים הקטנים שמשרכים בו. באופן סמלי הוא זה שפותח את רשימת 5 המלכים.

משאל או לא - תמיד יישאר המלך | צילום: אריאל ימיני

במקום הרביעי: טאקו – טורטייה בר (8.1 אחוזים מהמצביעים, 196 קולות)

קשה לדמיין את הסצנה הקולינרית ההוד השרונית לפני שטאקו נכנס לעניינים. הטאקו לקח את הפיתה המקסיקנית, הכניס בה בשרים שלא כל כך הכרנו קודם והעיף אותנו למעלה.

כשמקסיקני פוגש הוד השרוני | צילום: אריאל ימיני

במקום השלישי: הטאבון של חיים (9.1 אחוזים מהמצביעים, 220 קולות)

הטאבון של חיים הוא אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לדרך רמתיים ולהוד השרון בכלל. ביחד עם מי שמקדים אותו ברשימה, מדובר בשניים מהטאבונים הטובים בארץ. על לאפה טרייה עם שווארמה כבר שמעתם? אם לא רוצו לחיים.

העיף את דרך רמתיים למעלה.  הטאבון של חיים | צילום: אריאל ימיני

במקום השני: הטאבון בון בון (15.6 אחוזים, 379 קולות)

הלאפה הכי טובה, השיפודים הכי טובים, השווארמה הכי טובה, הטאבון בון בון או פשוט הטאבון בפי המקומיים, הוא אחד ממוסדות האוכל העתיקים והטובים ביותר שיש לכל איזור השרון להציע. מי שלא מכיר, מפספס את טעם גן עדן. ונסגור את זה פה, כי אני יכול להמשיך שעות.

הטאבון בון בון - גן עדן בלאפה | צילום: אריאל ימיני

במקום הראשון: המטבח של ברבאטוב (25.7 אחוזים, 623 קולות)

כדי להבין מה הסיפור, היינו חייבים ללכת לשם. לא בכל יום צץ דוכן אוכל מתחת לאף של ההוד השרונים, ומשנה את כל המשחק. החבר'ה האחרים ברשימה יושבים שנים בראש ובקיבה של המקומיים. ברבאטוב הוא כבר חיה אחרת. משהו שלא פוגשים בכל יום. מטבח מסורתי שפוגש שף של מסעדות יוקרה. מי היה מאמין לפני 30 שנה שדווקא בכיכר מגדיאל נמצא את האוכל שאנחנו בדרך כלל רואים רק בטלוויזיה. ובמחיר סביר.

הוד השרון הפכה להיות מעצמה של אוכל רחוב בזכות החבר'ה הקודמים ברשימה, ברבאטוב הוא כבר בגדר חותמת רשמית. יחי המלך החדש. הוד השרון בדרך להיות בירת אוכל הרחוב הארצית.

טרף את הקלפים. המלך ברבאטוב | צילום: אריאל ימיני