צילום: יפעת קירשנבאום ארן

עם פתיחת השנה החדשה חגגו ביום רביעי האחרון מאות ילדים וילדים עם צרכים מיוחדים את תחילתה השנה הבאה עלינו לטובה ופתיחת שנת הפעילות הנוספת בפארק, יחד עם הוריהם ובני נוער מתנדבים במסגרת האירוע נהנו המשתתפים ממגוון פעילויות וביניהן: עמדות יצירה ומעגל מתופפים.

כזכור, בשנת 2014 הוקם בליבה של הוד השרון פארק ייחודי נגיש, הגדול ביותר בארץ המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים. פארק המשתרע על שטח של כ-2.5 דונם ובו 22 מתקני משחקים הכוללים אמצעי שמע וצליל, ומתקן כדורסל מיוחד בשם BANKSHOT. אלו מאפשרים לילדים בעלי צרכים מיוחדים להשתלב וליהנות ממשחק בשעות הפנאי יחד ובאופן זהה לזה של חבריהם.

האירוע הוא פרי יוזמתם של קבוצת מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שהתגבשה בחודשים האחרונים במטרה לפעול לקידום הילדים בקרב חיי הקהילה בעיר.

הקבוצה הוקמה ופועלת בשיתוף עיריית הוד השרון וארגון "קשר" והינה חלק מרשת קהילות ארצית של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים.הקבוצה פועלת בשיתוף פעולה עם גורמים רבים ברשות המקומית ושואפת לצמצום פערים עבור ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים בחברה.  ליוזמה המבורכת חברו אגף הרווחה והשירותים החברתיים ומחלקת משאבי קהילה והתנדבות ונוער מתנדב בעיריית הוד השרון ומתנדבי תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו".

הקבוצה מתכננת להמשיך לפעול במהלך השנה לתכנון אירועים המשלבים את בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה בכלל ואוכלוסיית הילדים ובני הנוער בפרט. ורואה בפארק הנגיש  שהוקם בית ראוי וטבעי לאירועים מסוג זה.

קבוצת ההורים לילדים עם צרכים מיוחדים תשמח להרחיב את שורותיה ולשלב כמה שיותר חברים בעשייה שכל-כך משמחת את הילדים.  

להצטרפות ניתן ליצור קשר באימייל: hodhorim@gmail.com