ורנון טיל אמש. פשוט לא היום שלו | צילום: עמי עוואד, מכבי הוד השרון

בבית, מול האחרונה בטבלה, במשחק שעל הנייר אמור להיות הקל ביותר בשבילה הפסידה מכבי הוד השרון אמש (ג') 94:92. ווין לנגסטון ניצל פיניש נוראי של השרונים בשביל לקבוע את תוצאת הסיום לטובת הצפוניים.

הקבוצה של הירשוביץ סבלה מיום קליעות נוראי של ורנון טיל, הברומטר של הקבוצה, שקלע 5 מ-21 בלבד אתמול אליו הוסיף עבירה בלתי ספורטיבית לקראת הסיום שבזכותה השוו ההעפולאים את התוצאה ל-92:92. גם ג'ורדן וושינגטון שעד עכשיו הצליח לעשות כל שעולה על רוחו בליגה הלאומית סיפק יום יחסית חלש עם 13 נקודות בלבד (להם הוסיף 12 ריבאונדים). הצלע המובילה השלישית של הקבוצה, יותם שירן, היה היחיד שהופיע אתמול כהרגלו וסיפק משחק של 23 נקודות ו-10 ריבאונדים שלא הספיקו.

עפולה, שהוסיפה השבוע את הזר הוותיק טריי סימונס, נהנתה מ-22 נקודות שלו ביחד עם 26 נקודות ו-15 ריבאונדים שהכריעו את הקבוצה השרונית. השיפור הצפוי ביכולתה של עפולה גורם לכך שלמעשה כל תחתית הליגה הלאומית בוערת. כשההפרש בין עפולה האחרונה לבין המקום ה-4 הוא 4 נקודות בלבד, ולמעשה כל מעידה ביכולת יכולה לסבך את קבוצות אמצע הטבלה במאבקי הירידה. 

נכון לעכשיו, עם סיום המחזור ה-10, ממוקמת הוד השרון במקום ה-8 עם 15 נקודות, נקודה אחת מעל עירוני רעננה הממוקמת במקום ה-9, ו-3 נקודות בלבד מעל להפועל עפולה.