יונתן לוי (באמצע) במשחק הראשון | צילום: עמי עוואד, מכבי הוד השרון

נבחרת הדרים בכדורסל שעשתה היסטוריה עירונית כשזכתה בטורניר הארצי לפני שבועיים והעפילה לליגת העל לתיכונים הפסידה היום (ב') לנבחרת תיכון הריאלי מחיפה בחוץ, 88:60, וסיימה את דרכה העונה בליגות התיכונים.

למרות התוצאה הגבוהה, החבורה של דוידי ואיציק מיטרני, השאירה את כל מה שיש לה על המגרש. משחק לחימה מרשים השאיר את הקבוצה בחיים בתחילת המשחק אך ככל שהדקות נקפו פער הניסיון לטובת הקבוצה החיפאית נהיה יותר ויותר משמעותי. 

כזכור, הנבחרת הפסידה לפני שבוע בפער מינימלי של 6 נקודות לחיפאים, כל זאת בזכות משחק לחימה יוצא דופן, אבל היום הדלק במיכל אזל, וההפרש הגבוה נבע בעיקר מנסיונם של ההוד השרונים להשאר במשחק בעזרת קצב מהיר וזריקות קשות, וכשהלחץ משחק נגדך, הדבר אינו פשוט.

חי דוידי עם השחקנים. הביאו הרבה גאווה לעיר | צילום: עמי עוואד, מכבי הוד השרון

לא בכדי הפטיר בסיום המשחק מאמן הריאלי המנצח, מאיר קמינסקי, אגדת כדורסל בפני עצמו כי "הוד השרון היא קבוצה טובה ואיכותית אך חסרת ניסיון". עליית המדרגה מהטורניר הארצי אל הקלחת של רבע הגמר של ליגת העל לתיכונים היא אמנם מאורע מרגש, אך קשה להתמודדות וקצת אכזרי למי שטרם התנסתה באינטנסיביות גבוהה של משחק. ובכל זאת הוד השרון הראתה המון ניצוצות של כשרון, כשגיל נויביץ' הנהדר (15 נקודות), אסף סקאלי כהן (11 נקודות) ויונתן לוי (11 נקודות), אחד הגבוהים המוכשרים בשנתון שלו בארץ, ושאר החברים מראים שגם להדרים יש הרבה מה לתת ברמות האלה. מנגד רועי גמבש עם 26 נקודות ו-יונתן לבנברג עם 17, קלעו לחיפאים שאף אחד לא יופתע אם יזכו השנה בליגה כולה.

חי דוידי, מאמן הנבחרת אמר: "החבר'ה מאוד התרגשו מהמעמד והטלוויזיה. אני אגיד לך מה שאמרתי לשחקנים. עשינו דרך מאוד ארוכה ויפה, הגענו למקום הזה שאף אחד מאיתנו לא ציפה להגיע אליו בתחילת עונה, חשבנו אולי להגיע למבחנים. עוד מעט נתחיל את האימונים לקראת עונה הבאה שבה נתחיל מההתחלה ויהיה הרבה יותר קל לשחות במים האלו. כל הכבוד לחבר'ה בתיכון, במועדון מכבי הוד השרון וברשות העירונית. עכשיו מכינים את הקבוצה לעונה הבאה".

גיל נויביץ' במשחק הראשון. המון כשרון בהדרים | צילום: עמי עוואד, מכבי הוד השרון