הרפטוריות לאחר הניצחון | צילום: באדיבות קבוצת רפטורס רעננה

האתגר - גדול, הקושי - קיים, הגמול - אינסופי. קבוצת רוגבי הנשים של רפטורס רעננה שהוקמה לפני שנה כפרויקט של שתיים משחקניות רוגבי הנשים המוכרות בישראל, ליאת גלר (מאמנת הקבוצה) וליאת קוגון (שחקנית בכירה בנבחרת ישראל), במטרה להוציא את הענף מתל אביב, הצליחה להפתיע בגדול בשבת האחרונה כשניצחה את טורניר פתיחת העונה ברוגבי שביעיות.


הקבוצה המקבצת שחקניות בכל הרמות מכל רחבי השרון, בהן מרעננה, כפר סבא, הרצליה והוד השרון, סיימה את המשחק הראשון בתיקו 10 מול נבחרת תל אביב צפון החזקה. במשחק השני הביסה הנבחרת את מקבילתה מהגליל, ובמשחק הגמר ניצחה קבוצה מרחובות 7-24. הטורניר הבא ייערך ב-8.12 ברעננה והרפטוריות מקוות להמשיך את המומנטום.

ליאת קוגון, הזכייה הזו מאשרת שאתן בכיוון הנכון, לא?

"כשאני וליאת (גלר, א.י.) הקמנו את הקבוצה הזו המטרה הייתה לפתח את הענף ולעורר את התחרות. אני מאמינה שאנחנו בדרך הנכונה להשגת שתי המטרות. מה שכן כל שנה מחדש יש לנו קושי בפרסום הקבוצה ובגיוס שחקניות. זה לא ספורט שמתאים לכל אחת. יש כאלה שמפחדות ממגע, אז אולי זה פחות יתאים להן, אבל שחקניות שהגיעו אלינו מענפים כמו ג'ודו, כדוריד, טאקוונדו ואפילו כדורעף השתלבו יפה מאוד".


יכול להיות שזה דווקא כן מתאים למישהי שמפחדת ממגע, להתעמת עם האתגר, לא?


"אני מסכימה. הרוב לא מבינות מה זה אומר לתת מעצמן 100% ולא לפחד. זה בהחלט מעלה את הביטחון העצמי שלך ואת האמון בגוף שלך, ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבות את הספורט הזה. אתמול אחת השחקניות שלנו שהיא שנה שנייה בקבוצה ולא באה מרקע ספורטיבי כלשהו, נתנה טורניר מאוד אמיץ והרשימה את כולנו. גם בלי יכולות רבות על הנייר היא עשתה עבודה מדהימה על המגרש, רק כי היא באה עם אומץ. זה היופי בענף הזה. לא צריך להיות ספורטאי על, צריך להיות רק אמיץ ועם קוארדינציה בסיסית".


להצטרפות לקבוצה ניתן לפנות לליאת גלר בטלפון: 058-6597659