טיל על האקרובטיקה, רומרו נוגע בשמיים. הכדור, אגב, נכנס | צילום: אריאל ימיני

"נס ציונה לא קיימת", מודיעים לי אוהדי אולטראס הוד השרון (UHH), רגע לפני שריקת הפתיחה מול הפועל חיפה (63-51 לחיפאים). "אנחנו לא מכירים עיר כזו", הם מוסיפים, ומשסים בי את האמת שלהם כשאני מזכיר להם את סדרת חצי גמר הפלייאוף של העונה שעברה. נס ציונה, כזכור, ניצחה את הוד השרון ועלתה ליגה.

בכל זאת, עונה חדשה, סגל חדש, תקוות חדשות, ומה אתה בא להם עם כתמים כתומים על הזכרון שלהם. "הולך להיות טירוף העונה", מסביר לי נדב, "אנחנו באים לעודד ולשיר שירים, ולהרים את המשחק". לגבי העונה הוא מודיע לי - "קודם כל, אנחנו מקווים לעלות לפלייאוף השנה, אחרי זה לעלות כמה שלבים ואולי לעלות ליגה". ליאב חברו לאולטראס מדגיש: "התחברנו לשחקנים, באנו כמה חבר'ה צעירים כדי להרים את הכל", ואילו טל מסמן מטרות מדוייקות יותר ומייצר אבחנה לגבי הסגל: "אני מקווה לחצי גמר לפחות, אולי אפילו גמר. הקבוצה של העונה יותר טובה בזכות הישראלים". כעשרים ילדים בגילי 16-13, שהחליטו ללכת עם הקבוצה באש ובמים וקשה שלא לחבב אותם. אפילו אוהד חיפאי אדוק, שגם להם לא חסר בגזרת העידוד, אומר לי: "עדיין לא נתקלנו בכאלה בליגה הלאומית".

מצפייה בהם קשה שלא להיזכר באולטראס הוד השרון של 2003-2002, אז התיכוניסטים בעיר החליטו ללכת עד הסוף דווקא עם קבוצת הכדוגל הצנועה ששיחקה אז בליגה ב' ולסחוף אותה כל הדרך לליגה א'. אבל זה ליום אחר.

האולטראסים | צילום: אריאל ימיני

והיה גם משחק בכל המהומה הזו. אילן ברקוביץ', זקן הכדורסלנים והרכז הפותח של ההוד השרונים סוחב פציעה ולא התלבש. אם זה לא מספיק אז 7 דקות של משחק הבהירו ליותם שירן המתקאמבק שאף הוא פצוע, כדי להבין שלמען המשך העונה כדאי שהוא יעבור לספסל. גם שון דניאל, הצלע הישראלית השלישית בחמישייה סובל מפציעה, ולא במקרה גם הוא התקשה להכנס למשחק (18 דקות, 0 נקודות, 0 מ-7 מהשדה). וכשכל ארסנל הישראלים שלה בערב מאוד מוגבל, היה קשה לראות את החבורה ההוד השרונית מחזיקה מעמד.

ורנון טיל ניסה לקחת על עצמו יותר וזה נגמר ב-17 נקודות, 11 ריבאונדים ו-4 אסיסטים, אבל חוץ ממנו ומעידו סטולרו (11 נקודות), אף אחד לא קלע בדאבל פיגרס בשורות המקומיים. ככה, כאמור, קשה לנצח את הפועל חיפה של שרון אברהמי, על משחק הלחץ והאינטנסיביות הגבוהה שהקבוצה הזו מפעילה. מהצד החיפאי היה זה הסנטר פרננדז רומרו, אחד הזרים הטובים בליגה הלאומית, שסיפק עוד משחק נהדר עם 20 נקודות ו-12 ריבאונדים.

נינו ג'ונסון (משמאל) מנסה לחסום את בר אבן מחיפה. יש פוטנציאל | צילום: עמי עוואד, מכבי הוד השרון

נינו ג'ונסון (6 נקודות, 6 ריבאונדים ו-2 חסימות), הסנטר החדש של הוד השרון שנחת רק ביום חמישי האחרון, הפגין יכולת אתלטית גבוהה וגם הצליח להציג מטריה אווירית לא רעה כנגד החדירות של הצפוניים, אבל התקשה לבוא לידי ביטוי מבחינה התקפית. אם הוד השרון תצליח להכניס אותו לקצב, ג'ונסון עוד יוכל להפתיע. בכל זאת, לא פשוט להכנס לנעליים של סטורם וורן.

כמו כן קלעו להוד השרון: אלון ששון 8, יותם שירן 4, שי בסיס 3 וטום ספיר 2. שותף: תומר פורת. להפועל עפולה: ניב משגב 13, למרכוס ריד 12, תומר בר אבן 9, אופיר הובר 4, אוראל לב 3 וג'ון הורביץ 2.

יותם שירן עולה לסל מול רומרו. הפציעות דיברו | צילום: אריאל ימיני

חנן הירשוביץ, מאמן מכבי הוד השרון, אמר לאחר המשחק: "אני לא אתלה את זה בשחקנים שלא שיחקו, אבל קשה לשחק בלי שני שחקני חמישייה. עדיין היינו במשחק והייתה לנו את ההזדמנות לחזור, אבל החטאנו זריקות חופשיות במאני טיים". לגבי המשך העונה אמר הירשוביץ: "כשיש לנו סגל מלא אני מרגיש טוב, אבל כרגע היינו בחסרון אז היה לנו קשה".