הוקי שדה במכביה | צילום: עמית שיסל, אתר המכביה

סביר להניח שרוב הישראלים לא ממש יזהו משחק הוקי שדה אם יתקלו בו. המשחק שנפוץ בקרב המדינות הבריטיות והדרום אמריקניות, מזכיר שילוב בין כדורגל והוקי, ודורש יכולת ריכוז גבוהה כמו גם כושר. ולא, בניגוד להוקי קרח הוא משמעותית אינו אלים.

בברושור שהופץ ברשתות החברתיות בימים האחרונים, מפורסם חוג הוקי שדה שעתיד להפתח בהוד השרון בשנה הקרובה ויפנה אל ילדים תושבי הוד השרון וסביבתה בין הכיתות ב'-ו'. החוג כבר יוצר התעניינות בקרב חובבי הענף בארץ, ויותר ממעניין לראות כיצד התקבל הענף בעיר.

ארמן, שחקן נבחרת ישראל בהוקי שדה, מאיפה הגיע לחיינו הוקי שדה ולמה הוא מגיע דווקא להוד השרון?

"לפני 25 שנה היה טורניר וליגה של הוקי שדה בישראל, בין 10-8 קבוצות של הוקי שדה. ולאט לאט אנשים ירדו מזה, והרבה שנים לא שיחקו הוקי שדה בכלל בארץ. הענף שוחק אך ורק במכביה כל כמה שנים. לפני שנתיים גיבשנו שוב קבוצה ששיחקה בברלין והשנה גם שיחקנו בישראל. הצלחנו לגבש גם קבוצת גברים וגם נשים. אנחנו מעוניינים להרחיב את ההוקי שדה דרך חוג לילדים. היו הרבה פניות של אנשים שונים שחיפשו הוקי שדה בישראל ולא מצאו ועכשיו דרך הברושור הזה שחילקנו, אנשים פתאום מגלים עניין מחדש".

דורש קואורדינציה עילאית. הוקי שדה | צילום: עמית שיסל, אתר המכביה

למי שלא מכיר את המשחק הזה, מה זה אומר, איך זה נראה?

"משחקים את זה עם מקל וכדור עגול שהוא מאוד עבה. ובניגוד לענפי הוקי אחרים, הוא לא משוחק עם גלגיליות או עם מחליקי קרח אלא בריצה. חוץ מזה, אפשר להשתמש רק בצד אחד של המקל, ולא בשני הצדדים".

אתה יודע, הוקי קרח נתפס כעיקרון כספורט מאוד אלים.

"כן, אני שמעתי על זה. ההוקי הזה הוא בדיוק ההיפך. אסור אפילו לדבר עם השופט. אם הוא פוסק משהו אז זה נגמר. שחקן שמתווכח מורחק למספר דקות. היחיד שמותר לו לדבר עם השופט זה רק הקפטן. ואין בזה אלימות כלל וזה לא קשור לזה. מה שכן, הכדור הוא עגול וקשה אז מדי פעם יש פציעות. אנחנו הולכים עם מגיני שיניים ורגליים ייעודיים להוקי".

למה שילד יבחר דווקא בהוקי על פני כדורגל וכדורסל?

"זהו ענף שמפתח קואורדינציה מאוד מאוד גבוהה. צריך גם יכולת ריצה וכושר, כי אתה רץ כמו בכדורגל, ומדובר בלתפוס כדור קטן ומהיר רק עם צד אחד של המקל, זה מאוד מקשה מבחינת קואורדינציה. מבחינת עבודת צוות זה כמו בכדורגל. אם אין עבודת צוות אז אי אפשר להתקדם".

להצטרפות לחוגי ההוקי שדה בין כיתות ב' ל-ו' אפשר לפנות לארמן ואניאן בטל' 0507124200