ההאקתון הראשון של הוד השרון התקיים ביום חמישי האחרון בחממת היזמות (HubStair). האירוע התמקד בעיצוב ותכנון עירוני והשתתפו בו שלושה צוותים שונים מתושבי העיר, ביניהם אדריכלים, מתכני ערים, יועץ אסטרטגי, יזמים צעירים וגם פסיכולוגית חינוכית.

רמתיים בשנת 2050

לאחר לילה של תכנון בליווי מנהל ההנדסה העירוני ובראשותו של מהנדס העיר, סרג`יו וולינסקי, הוצגו לראש העיר, חי אדיב, שלוש תכניות מתאר שונות לדרך רמתיים ומרכז העיר. האחת תוצג לאישור מועצת העיר ותקודם באופן רשמי על ידי העירייה.

באירוע שנמשך משעות הערב של יום חמישי 14.12 ועד צהריי יום שישי 15.12, העירייה העמידה לרשות המשתתפים מידע תכנוני עדכני וליווי מקצועי של מנטורים, ביניהם אדריכל העיר יואב רוביסה. התכניות שהופקו על ידי הצוותים השונים מתחשבות בכל ההיבטים הנדרשים כגון: צפיפות האוכלוסין, תחבורה ועוד. בנוגע להליכי התכנון העירוני המוסדרים הקיימים בחוק, האירוע העניק באופן ייחודי לתושבים את האפשרות להשפיע על התכנון העירוני העתידי עוד בשלב הרעיוני ההתחלתי.

צילום: פרטי

חממת היזמות וההיי-טק של השרון (HubStair), נפתחה בינואר  2017, ומציעה ליזמים מרחב עבודה מתקדם וחדשני הכולל מעטפת מלאה של ליווי צמוד ומקצועי של מנטורים ויועצים, מיט-אפים ואירועים חברתיים. החממה הוקמה בבניין העירייה הישן של הוד השרון במתחם ששימש בעבר כלשכת ראש העיר ושופץ בהתאם לצרכיי היזמים.