קבוצת סופרין העוסקת בייזום, בניהול ובהקמה של פרויקטים נדל"ניים למגורים, למשרדים ולמסחר, וקבוצת וייס העוסקת בין השאר בניהול, בייזום ובהשבחה של נכסי נדל"ן בארץ ובעולם, הודיעו היום (ראשון) כי הצליחו לממש אופציה לרכישת מגרש בגודל של כעשרה דונם ברחוב החרש באזור התעסוקה נווה נאמן שבהוד השרון. על פי התב"ע המאושרת כולל המגרש זכויות להקמת כ-30 אלף מ"ר מסחר ומשרדים.

חיסכון של 25 אחוזים לקבוצה. אוזר התעשייה נווה נאמן, צילום: יח"צ

במסגרת ההסכם ניתנה לסופרין ווייס אופציה מידי הבעלים הפרטיים של הקרקע לרכישת הזכויות בתמורה לכ-60 מיליון שקלים. עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-320 מיליון שקלים.

על פי החברות, אומדן מחיר השיווק למ"ר עמד בממוצע על כ-8,750 שקלים ברוטו ברמת מעטפת. חברי הקבוצה נהנו מחיסכון של כ-25 אחוזים בהשוואה למקובל באזור.

על הקרקע ממוקם כיום מבנה ריק ששימש בעבר כבית אבות נווה השרון. קבוצת הרכישה תקים במקום המבנה הקיים את פרויקט MILESTONE - שני מגדלי משרדים ומסחר בני כעשר קומות האחד. על התכנון האדריכלי הופקד משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף.

את קבוצת הרכישה ייצגו עו״ד אתי דולב, גפן אבקסיס וטל ואקנין ממשרד פישר בכר וול אוריון ושות׳. את המוכרים ייצגו עו״ד אשר רבינוביץ׳ ונטלי זייברט.

אזור התעסוקה נווה נאמן הוא אחד מאזורי התעסוקה הגדולים בשרון. הוא משתרע על פני כ-296 דונם, ונמצא בסמוך לחיבור של העיר עם כביש 5 (צומת ירקון) וקניון שרונים, ובמרחק נסיעה של דקות מכביש 531.

אשטרום נכסים מחזיקה בשלושה בנייני משרדים במתחם, בהם כ-72 אלף מ"ר המושכרים במלואם לחברות הייטק וביו-טק. בין החברות המובילות המאכלסות את אזור התעסוקה ניתן למצוא את אלוט תקשורת, AMY TECHNOLOGIES Qualcomm,Matrix , MSD, Baye ועוד.

"אנו שמחים שהצלחנו לזהות מראש את ההזדמנויות העסקיות באזור התעסוקה נווה נאמן בהוד השרון", אמר צחי סופרין, מנכ"ל קבוצת סופרין.

"המתחם הוא אחד מאזורי התעסוקה ההומוגניים החדשים שהתפתחו לאחרונה מחוץ לתל אביב. אזורים דומים מתפתחים בפתח תקווה, בכפר סבא, בבני ברק, ובגבעתיים ומהווים אלטרנטיבה נוספת למשקיעים ולמשתמשי קצה לאזורי התעסוקה המסורתיים בתל אביב, אך במחירים נמוכים יותר ובקרבת הבית שלהם".

"החלטנו להשקיע בהוד השרון מאחר וזהו אחד ממקומות התעסוקה בעלי הביקוש הגבוה ביותר כיום מחוץ לתל אביב לשטחי משרדים", הסביר רוני וייס, יו"ר קבוצת וייס. "המיקום של הפרויקט באזור התעסוקה בשילוב עם התכנון האופטימאלי של הבניינים הקל עלינו מאוד בשיווק המתחם בתוך מספר חודשים לא רב, ובתקופת זמן קצרה יותר ממה שניתנה לנו".

בימים אלה וייס וסופרין מקדמות מתחם נוסף של משרדים בצמוד לבית המשפט בפתח תקווה, ובסמוך לבית החולים בילינסון ולתחנת הרכבת הקלה העתידית ובקרבת תחנת רכבת ישראל. מדובר בפרויקט באזל פארק שבו משווקים כ-40 אלף מ"ר של משרדים.