צילום: המועצה הדתית

חזרו למקורות והוחל בשירת הבקשות: במוצאי שבת פרשת וארא את ההתלהבות הגדולה היה ניתן לראות בנהירה לבית הכנסת אשר התמלא במהירות רבה מפה לפה בקהל רב אשר הגיע מכל העדות ונהנה משירת הבקשות ופייטנות בניצוחו של החזן והפייטן רבי יוסף בן חמו וקבוצת הפייטנים. פתח  את האירוע ראש המועצה הדתית אבי בלושטיין שהסביר שהוא החל את שירת הבקשות בעיר פתח תקווה והייתה הצלחה גדולה מאוד ומידי שבוע שירת הבקשות נשמעת בבית כנסת ספרדי אחר.

לכן החליט שגם לתושבי הוד השרון אשר צמאים וזקוקים לחזור לבית אבא מגיע להנות מערב זה  ולכן הוא הופתע כשראה את הנהירה לבית הכנסת ע"י גברים ונשים כאחד.

אבי, בדברי ברכתו, הבטיח כי שירת הבקשות תימשך גם בהוד השרון ובסיום שירת הבקשות יתקיים אירוע מכובד ויפה בהשתתפות גדולי הדור וגדולי הפייטנים.

צילום: המועצה הדתית

אבי ציין שהוא שמח שלאירוע זה מצא לנכון ראש העיר חי אדיב להגיע אישית ולהשתתף בשירת הבקשות ולברך את הקהל  זה מסביר עד כמה חשיבות הוא מעניק לנושא זה. סגן ראש העיר חיים שאבי שהיה שותף לאירוע זה בירך ואמר שנושא זה חשוב והוא ימשך וכן, חבר המועצה אופיר טואיל שאף הוא היה שותף לאירוע ציין את החשיבות של פייטנות מבית אבא וממשיך לפתח את זה כבר מגיל חינוך ע"י הכנסת לימודי פיוט ושירה בבית הכנסה מקדש מעט מידי שבוע כחוג העשרה.

כמו כן, השתתף באירוע זה חבר מועצת העיר משה חנוכה אחראי על נושא תרבות בעיר.

ראש העיר בדברי ברכתו בירך על היוזמה וציין כי יעזור להמשיך ולקיים אירוע זה והודה לכל המארגנים שפעלו להקמת ערב זה. יש לציין לשבח את אילן שרעבי מנהל המחלקה לחינוך דתי ואת ערן טרבלסי מהמועצה הדתית הוד השרון  וכן את גבאי בית הכנסת "פגי ירון" פאוזי ומיכאל חזיזה  על הארגון והסדר המופתי שהיה במקום ועל הלב הרחב שהעניקו למען אירוע זה.