השבוע קיבלה ישיבת "אור הנצח" ברחוב מעייני הודעת פינוי. הישיבה קיימת כ-40 שנה ושייכת לעמותה אור הנצח במשך 36 שנה, עמותה לזרם החרדי ברסלב. כעת בעלי הקרקע החליטו לפנות את הישיבה ולקחת את הקרקע לידיהם.

צילום: מרכז תורני אור הנצח

התנהל משפט במשך החמש שנים האחרונות שהגיע לסופו לפני מספר שבועות. התשובה: העמותה התבקשה לפנות את המקום לטובת בעלי הקרקע בתוך חודשיים.

"אנחנו מקווים להשפיע על בעלי הקרקעות ולשכנע אותם שלא לפנות את הישיבה", מספר חן יעקב רכז הפעילות של המקום. "למקום הזה יש היסטוריה, השקענו בו, פיתחנו את המקום והפכנו אותו לאור בקרב הקהילה. יש שם ישיבה, כולל ותלמוד תורה לילדים. בסופו של דבר מי שייפגע מפינוי הישיבה זה בעיקר תושבי הוד השרון והסביבה כי זה מקום חזק של תורה, חסד וקירוב לבבות. אם המקום הזה ייעלם – האור של הוד השרון ייעלם. זה ייכאב לאלפי אנשים".

חן יעקב עם התלמידים. צילום: מרכז תורני אור הנצח

מה אתם מתכננים לעשות?

"ביום חמישי נעשה מספר פעילויות התנגדות רוחניות: נשים עושות ערב הפרשת חלה וגברים יתכנסו לעצרת בקבר בנימין. בעוד חודשיים נעשה עצרת גדולה בקולנוע לב בהוד השרון. המטרה שלנו להשפיע על ההחלטה בצורה רוחנית וגם להעלות את המודעות לכמות האנשים שייפגעו מהמצב. בסופו של דבר כולנו חרדים ואנחנו מקווים שהרבנים יראו אותנו, כמה הרבה אנשים אנחנו וכמה המקום הזה חשוב לנו ואולי יתחרטו ולא יתנו לפנות את הישיבה.

"המקום הזה מוקדש לתורה כבר עשרות שנים, החזקנו אותו במשך שנים בצורה מסודרת על ידי חוזה ועכשיו בגלל סעיף משפטי קטן אנחנו מאבדים את המקום, אלפי משפחות וילדים קטנים יישארו ללא מענה. מקווים שתושבי הוד השרון יצטרפו אלינו".

חיים שאבי

סגן ראש העירייה, חיים שאבי, שמלווה את הישיבה בשנים האחרונות מבטיח כי יעשה ככל אשר לאל ידו למנוע את פינוי הישיבה: "צריך לבדוק ולבחון את הדברים היטוב שהישיבה הזו שהפכה לסמל בעיר לא תיעלם. אני כסגן ראש העירייה אעשה הכול כדי למנוע את הפינוי ולפתור את הנושא לשביעות רצון כל הצדדים".