כך עולה מסקר של עמותת חסדי נעמי שנעשה באמצעות מכון המחקר רפי סמית. נתון זה ממצב את תושבי אחרון כמעט אחרונים במדרג, כאשר במקום הראשון תושבי חיפה והצפון שם 80% מהציבור ידליקו נרות חנוכה לאורך כל החג.

צילום המחשה: shutterstock

במקום השני נמצאים תושבי הדרום עם 79% מהתושבים שידליקו נרות לאורך כל ימי החג, במקום השלישי תושבי המרכז עם 71%, במקום הרביעי תושבי השרון עם 69% ובמקום האחרון תושבי ירושלים עם 66%. 

עוד עולה מהסקר של חסדי נעמי ש54% מתושבי השרון מוכנים יהיו לשלם עד 4 שקלים לסופגניה, 41% מתושבי השרון מוכנים יהיו לשלם בין 5ל 9 שקלים ו5% מוכנים יהיו לשלם 10 שקלים. 

סקר החנוכה של חסדי נעמי נערך כאמור במסגרת פרויקט  "דמי חנוכה לבני נוער נזקקים" במסגרתו מבקשת חסדי נעמי לגייס 25000 שקלים  לחלוקת דמי חנוכה לבני נוער נזקקים שאינם יכולים ליהנות מהמנהג המסורתי לאור המציאות הקשה בה הם חיים – מציאות הישרדות, מאפיין של רוב המשפחות בהם תומכת חסדי נעמי

מחסדי נעמי נמסר שבעוד שרוב בני הנוער בישראל יכולים להעלות חיוך בחג החנוכה יש לא מעט ילדים שלא יעשו זאת "הם לא יאכלו סופגניות אלא אם כן הגיעו מעמותת חסד, הוריהם לא ירכשו סביבונים אלא אם כן יתרמו להם, והם כמובן לא יהנו מדמי חנוכה – אנו מבקשים לשנות מציאות זו וקוראים לכל מי שיכול ליהכנס לאתר "גיוסים לקהילה", לפרויקט ,"דמי חנוכה לבני נוער נזקקים" ולתרום לילדים הללו.