גם השנה, כבשנים עברו, יחלו חגיגות יום העצמאות בהוד השרון בתפילה חגיגית מרגשת בבית הכנסת המרכזי במגדיאל, עם המקהלה הבינלאומית: "קולות מן השמיים" והחזן העולמי, משה פישל.

את אבי בלושטיין, יו"ר המועצה הדתית, שייסד את התפילה שהפכה להיות אבן שואבת לתושבי העיר ולתושבי הסביבה, זה מרגש מחדש: "כאחד שעד היום עושה מילואים בדרגת א"למ, הפריע לי מאוד הנושא שבין יום הזיכרון לחללי צה"ל אין שום הפסקה, ודקה אחרי, עם ישראל עולה לבמות ומפיעים זיקוקים. פניתי לחי אדיב, ראש העיריה, שגם הוא אל"מ במיל, וכידוע הוא אח שכול, וגם הוא אמר שזה מפריע לו. אמרתי בוא נעשה משהו מיוחד כדי להקל על האנשים לעבור מאבלות לשמחה, ואז החלטנו לבנות אירוע ממלכתי: תפילה חגיגית, לא רק לתושבי העיר הדתיים, אלא לכולם, חילוניים ודתיים. וזה דבר מדהים. הפכנו את התפילה החגיגית בבית הכנסת מגדיאל לאירוע ממלכתי ומיוחד בהוד השרון, שאין כמותו בארץ. צילום: מסך יוטיוב


"ראש העיר, סגני ראש העיר ומרבית חברי המועצה, אלופים במילואים במיל ובסדיר, ועוד רבים וטובים, כל אלו מגיעים לתפילה.בית הכנסת מלא מפה לפה - ובעיקר מאלו שבדרך כלל אינם חובשי כיפות. לא אשכח כיצד לפני שנה, שהגיע האלוף יה-יה שהוא אב שכול בעצמו, הוא אמר לי ששמעתי את התפילה זלגו לי דמעות לראשונה".

אבי בלושטיין
מה יהיה השנה?

"התפילה תהיה ייחודית ומיוחדת, וכמסורת, לקחנו את מקהלת 'קולות מן השמיים' בניצוחו של רפי ביטון, שהיא המקהלה, לדעתי, הטובה ביותר ב..עולם! ומי שיעביר את התפילה יהיה החזן העולמי, משה פישל. אני חייב לציין את שיתוף הפעולה עם יו"ר ארגון הורים השכולים, יוסי שני, שבסיועו הצלחנו לשלב הורים שכולים בהוד השרון, לאותה תפילה. גם השנה אנחנו מקוום שתושבי הוד השרון והסביבה יבואו וייהנו מאותה תפילה ייחודית ומיוחדת".