האם בשבוע הבא תחליט עיריית הוד השרון לפתוח מחדש את "הבימטרון", אולם התרבות המקומי, חמש שנים לאחר סגירתו?

 היסטוריה הוד השרונית | צילום: אסף פרידמן

המשא ומתן להשכרת המבנה שבו פעל הבימטרון בעבר מתנהל זה חצי שנה, בין העירייה לבין בעל האולם בעשר השנים האחרונות, יזם הנדל"ן, יוסי רמתי, תושב הוד השרון. "העירייה קיבלה כמה הצעות אטרקטיביות מאוד מבחינתה, וצריכה רק להחליט", אמר רמתי השבוע. "בשבוע הבא ניפגש שוב, בתקווה שתתקבל החלטה".

"זה חלק מהשירות שצריך לתת לתושבים", אומרת חברת המועצה, אביבה גוטרמן, שניהלה את הבימטרון במשך 17 שנה במסגרת עמותת "מופת". כזכור, ב-2008 הציעה ההסתדרות את המבנה למכירה בשישה מיליוני שקלים.

סגנית ראש העירייה דאז, גוטרמן, ניסתה לשכנע את העירייה לרכוש את המבנה כך שייחסכו דמי השכירות. הצעתה נדחתה, והמבנה נרכש ב-2009 על ידי רמתי. הוא גבה מהעירייה דמי שכירות במשך כחמש שנים. ב-2014 החליטה העירייה להפסיק לסבסד את עמותת מופת, שהפעילה את הבימטרון, בטענה שאינו רווחי. "אין תרבות רווחית", אומרת גוטרמן, "עובדה שכל התיאטראות בארץ מסובסדים. צריך לסבסד תרבות כמו שמסבסדים חינוך, ואין חינוך בלי תרבות".

אביבה גוטרמן. צילום: יגל קוממי

עם סגירת הבימטרון נשכר המבנה על ידי רשת בתי הקולנוע "לב", אך כעבור ארבע שנים נסגר בית הקולנוע. רמתי השקיע במקום 250 אלף שקל בבניית חדר אומנים ומזנון-בר-קפה. בשלב הזה ביקשה גוטרמן להחיות את הבימטרון. לדבריה, המועצה הנוכחית אישרה רק 600 אלף שקל לדמי שכירות, אך עדיין לא הקצתה תקציב להפעלת המקום.

לדבריה, הגיע הזמן להקים בהוד השרון היכל תרבות חדש, כראוי ליישוב בן 60 אלף תושבים. "עד שהיכל כזה יושלם, יחלפו לפחות חמש שנים, ובתקופה הזאת יש להחזיר את הבימטרון למקומו הטבעי".

"העירייה מקבלת אולם חדש, מודרני", מוסיף רמתי. "עליה רק לחתום על ההסכם ולהיכנס. כבר פנו אליי גופים שהתעניינו במקום, אבל הבטחתי לראש העירייה אמיר כוכבי לתת קדימות לעירייה. אם העירייה תסרב, אני מתכנן לפתוח במבנה מרכז רפואי, עוד שירות חיוני שעדיין לא קיים בעיר. כאמור, ניפגש ובתקווה נסכם".

מעיריית הוד השרון לא התקבלה תגובה.