מי "העלים" את חבילת הצ'קים של הורי תלמידי בית ספר יגאל אלון בהוד השרון? 

בשבוע שעבר שלחה מנהלת בית הספר, מירב פינקל דרור, הודעה דחופה לכל הורי התלמידים שהשתתפו בפרוייקט השאלת ספרים בבית הספר ונדרשו להפקיד ערבון בסך 280 שקלים כל אחד, לבטל את הצ'קים מאחר ש"הצ'קים שנשמרו בתוך קלסר מיוחד לא נמצאו". 

צילומים: יוגב עמרני, עמית מגל

כידוע, בפרוייקט השאלת הספרים העירונית מאפשרים לתלמידים להשתמש בספרים יד שניה במצב טוב ולהחזירם בתום השנה באותו המצב למעט בלאי שימוש. הפרוייקט הינו ממומן על ידי משרד החינוך והרשות המקומית. כדי לבטח כי הספרים ישובו במצב תקין, נדרשים ההורים המשתתפים בפרויקט להפקיד צ'ק ערבון בסך 280 שקל, שהינו חלק מהשתתפות הורים במיזם. 

בבית ספר יגאל אלון ישנם כ-700 תלמידים אשר רובם המכריע (קרוב ל-80-90 אחוזים) משתתפים בפרויקט, ואשר הוריהם רשמו את הצ'קים. 

כאמור, הצ'קים שהתקבלו במזכירות בית הספר נשמרו יחד עם הטפסים בקלסר ייעודי, וכעת, הודיעה  מנהלת בית הספר כי הם "נעלמו". 

"בסוף שנת הלימודים הקודמת במסגרת השאלת ספרי לימוד", כתבה המנהלת להורים בהודעה הדחופה, "נתבקשתם על ידי הנהלת בית הספר להשאיר המחאת ערבון על סך 280 שקלים לתאריך ה-30/6/2019. לצערי, הקלסרים בהם היו הטפסים עם ההמחאות  לא נמצאו. אבקש בזאת כי תתנו הוראה לבנק לבטל את ההמחאה... אנו נפעל לכך כי התנהלות זו לא תחזור שנית". 

הורים רבים שקיבלו את ההודעה הביעו תרעומת: "זה מחדל גדול. אף אחד לא יודע  מתי הצקים האלו 'נעלמו' כלומר נגנבו ומי עשה בהם שימוש. ייתכן והצ'קים חולקו או פוזרו למקומות ולגורמים מפוקפקים שאחרי שהם יחזרו להם, כי ביטלנו אותם, הם עלולים לתבוע אותנו ולכו תוכיחו שאין לנו אחות בפרוצדורה משפטית ארוכה. אנו דורשים חקירת משטרה שתבדוק מי גנב את הצ'קים".