כתב אישום נגד אביו ואחיו של ראש העיר לשעבר: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית הוד השרון הגישה לבית המשפט לעניינים מקומיים בכפר סבא כתב אישום נגד יוסף ויאיר אדיב - אביו ואחיו של חי אדיב, ראש העירייה בין 2003-2018. כך נודע ל"ממון". האישום: 18 עבירות בנייה בביתו של יוסף אדיב (94) ברחוב שח"ל בעיר.

צילום: ארכיון

בין החריגות הרחבת הבית ב-20 מ"ר, וכן מבנה קל של 107 מ"ר, סככת עץ, גגון, סככת חניה, וגדר שפלשה לשטח הציבורי. נוסף לחריגות נמצא שאדיב לא שילם שנים ארנונה על השטחים החורגים, ושילם על 131 מ"ר במקום 267.

המהלך של העירייה הגיע רק אחרי עתירה שהגיש אביה של הדוגמנית בר רפאלי נגד חי אדיב והוועדה המקומית. רפי רפאלי טען כי בעוד שאליו הגיעו פקחים, קנסו אותו על חריגות בנייה והוא הסדיר אותה מול הרשות, על יוסף אדיב חל דין אחר.

רפאלי חזר ופנה לוועדה, וזו לא טיפלה בנושא. לבסוף עתר למחוזי מרכז באמצעות עוה"ד אביאל פלינט ואסף שובינסקי ממשרד יוסי לוי ושות', וטען שהוא טופל מייד על ידי הוועדה, והוגש נגדו כתב אישום בתוך ימים - בעוד שאצל אדיב "משכו את הזמן" למרות הראיות.

 

אדיב והעירייה טענו שאדיב הוא אב שכול והעבירות הן בניית חדר הנצחה לבנו; רפאלי טען שרק חלק קטן מהשטח הוא חדר הנצחה, וזה "לא יכול להסביר גניבת חצי מדרכה", לשון העתירה. חי אדיב, אביו והעירייה חויבו לשלם לו 7,500 שקל הוצאות משפט.