חצר גן חוחית בהוד השרון עמוס בפירות רקובים מעץ הפיקוס הסמוך, ואלה ממלאים גם את המתקנים וגורמים לבעיות תברואה. "אלה פירות שזבובים מטילים בהם את הביצים שלהם ואז הם נרקבים, נופלים לרצפה ומלכלכים את כל האזור בריח לא נעים ועם חיידקים רבים", אומרים ההורים.
גן חוחית. צילום: google earth
זיו תירוש, אב לילדה בת חמש וחצי הלומדת בגן, מספר על בעיית ניקיון בחצר הגן זה תקופה ארוכה. במהלכה פנו ההורים לעירייה, אך נותרו בלי מענה הולם. "לפני כחודש פניתי לעירייה, וקיבלתי תשובה שזה צריך לעבור דרך הגננת. הגננת בעצמה פנתה גם היא כמה פעמים לעירייה. דיברתי עם מחלקת הגינון, והם אמרו לי שאין אישור להוריד את העץ, אבל אפשר פשוט להתקין צילייה ולמנוע את הלכלוך. המתקנים כולם מלוכלכים מהפירות של העץ. החול מלא בזה, ובכל האזור שורר ריח לא נעים... העירייה ישנה בעמידה. זאת לא בעיה להתקין צילייה. הזמן עובר והילדים לא יכולים לשחק בחצר. הגננות מנקות את האזור כמה פעמים ביום, אך זה לא הפתרון. הן צריכות להיות זמינות לילדים". 
לדברי נועם, אב לילד בן ארבע וחצי בגן, "זה כבר תקופה ארוכה שהנושא אינו מטופל. הכל מכוסה בפירות הרקובים הללו, ולילדים אין אפשרות לשחק או להשתולל כפי שהם צריכים לעשות בגילם. הם אינם יכולים לטפס על המתקנים המלוכלכים, כי זה עץ שמשיר כל הזמן פירות דביקים ומזוהמים. הטיפול בזה אינו דורש השקעה כספית או טכנית גדולה, רק תשומת לב. זה משהו שאפשר לטפל בו בקלות". 
סיון, אם לילדה בת חמש בגן, מוסיפה: "הגן הזה אינו מתוחזק. מבחינה בריאותית זה מסכן את הילדים, ומכל הבחינות זה לא תקני".
מעיריית הוד השרון נמסר: "פנייתם של ההורים נבדקה ונבחנה. בפועל, אין ביכולתה של ציליה, המיועדת ליצירת צל, לשמש כהגנה מפני פירות עץ עונתיים והוספתה תהפוך את האזור לחשוך ואינו מתאים למשחק ילדים. על מנת לפתור את הבעיה הזמנית, המתרחשת בעונת נשירת הפירות ונמשכת כשישה שבועות בשנה, תבצע העירייה גיזום להפחתת כמות הפירות הנושרים".