חברת עדין, יצרנית השוקולדים, הוופלים והממתקים נקלעה לקשיים ואינה מסוגלת לפרוע את מלוא חובותיה. החברה, המעסיקה כ-60 עובדים בהוד השרון, פירסמה השבוע הודעה לנושים, וציינה כי היום (חמישי) תפנה לבית המשפט  בבקשה למתן צו הקפאת הליכים. 

איזור התעשייה נווה נאמן. צילום: אורן כהן, יח"צ

לפי המפורט בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד נתי חלפין, החברה נקלעה לחדלות פרעון והיא מבקשת לזמן אסיפות נושים על מנת להציע לנושיה הסדר פירעון חובות. "פעילותו היצרנית של מפעלה של המבקשת הושבתה מחמת שאין בידי המבקשת לשלם שכר עובדיה ולרכוש חומרי גלם. קיימת דחיפות רבה בזימונן של אסיפות הנושים. ככל שהשבתת המפעל מתארכת, עלול להיות קושי לחדש את הפעילות.." נכתב בבקשה.  

לחברה חובות בכ-42 מיליון שקל. בין הנושים המובטחים - שהחברה חייבת להם סכום כולל של כ-13.8 מיליון שקל - נמצאים ויליגר ואמפא, שלכל אחד מהם חייבת החברה כ-5.4 מיליון שקל, בנק מזרחי טפחות שהחוב כלפיו מגיע ל-1.94 מיליון שקל ובנק דיסקונט, שלו חייבת החברה 1.15 מיליון שקל.

עדין היא אגודה שיתופית, המפעל הוקם ב-1969 ובעל השליטה מאז שנת 2000 הוא דניאל סנדרובסקי שמנהל את עדין זה 38 שנה. לפי טענת עדין, היא מייצרת מוצרים עממיים אשר זכו למוניטין טובים מאוד אותם היא מספקת ל-100 לקוחות הכוללים רשתות שיווק וכן סיטונאים גדולים.