הכתבה הקרובה היא לא עבור כולם. אלא יותר בעבור גברים ונשים שהם גדולים מהחיים, ויותר מזה מעוניינים להציל חיים. ארגון איחוד הצלה פותח את שעריו, ומבקש להכניס עוד מתנדבים פנימה. מי שיצליח לעבור את הקורס (בהיקף של 180 שעות פעמיים בשבוע למשך חצי שנה), יזכה ליהנות מאקשן בלתי נגמר, עבודה מסביב לשעון, ויותר מהכל, להציל חיים.

האופנולנסים של איחוד הצלה. מצילי חיים | צילום: איחוד הצלה

איחוד הצלה, למי שטרם יצא להכיר, הוא ארגון התנדבותי שמטרתו מתן מענה רפואי ראשוני על מנת להציל חיים. הארגון שמונה מעל 5,000 מתנדבים, מנסה ומצליח להגיע לא פעם למוקדי מצוקה לפני כולם במטרה אחת ברורה: הצלת חיים. הארגון פועל בכל שכבות האוכלוסייה בישראל לרבות ערבים, חילונים, חרדים, גברים ונשים כאחד.

לאחרונה פתחו בארגון את יחידת האופנולנסים המונה כ-700 אופנועים ברחבי הארץ, ומאפשרת לאנשי הארגון להגיע לכל זירה במהירות האפשרית. בין אנשי האופנולנסים, חובשים, פרמדיקים ורופאים, כשמטרתם העיקרית היא טיפול בנפגעים עד להפנייתם לבית החולים.

מתנדבי איחוד הצלה מיומנים במתן טיפול רפואי באירועי חירום כגון התקפי לב, תאונות דרכים, לידות, חולים או קשישים שנקלעו למצוקה, תינוקות שנחנקים, ואף בפיגועי טרור קשים או התקפות טילים. הארגון מטפל בכ-800 מקרי הצלה מדי יום. זמן ההגעה הממוצע הארצי הוא של אנשי הארגון כ-3 דקות ובתוך הערים מגיע ל-90 שניות.

בשורות הארגון מציינים כי "על פי ארגון הלב האמריקאי (AHA) במקרה של התקף לב, כל דקת עיכוב במתן סיוע רפואי מפחיתה את סיכוי ההישרדות ב 7%. בין הדקה הרביעית לשישית מתחיל להיגרם נזק בלתי הפיך למוח. מכאן נובע האתגר של מתנדבי הארגון להגיע בדקות הראשונות למקום האירוע".

בסיום ההכשרה יצטרפו המתאימים לארגון ויצוידו בתיק וציוד החייאה מתקדם. להצטרפות לקורס לחצו כאן.