על דבר אחד אין עוררין. בשטח ברחוב הידיד שעליו צפוי לקום אותו מרכז לימודי שיקומי שעורר את התנגדותו העזה של המועמד לראשות העיר, יגאל הררי, כתוב במפורש כי המקום מיועד למבנה של עמותת עמיח"י - עמותה לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

השלט ברחוב הידיד. עמותת עמיחי מצויינת במפורש | צילום: פרטי

המכתב של הררי שנשלח לתושבים, פורסם פה בהרחבה ובו הוא מצהיר על "התנגדות לבית חוסים" בשכונות רסקו, נווה הדר וגני צבי, בין השאר כי הן "שכונות שקטות שברובן הציבור דתי או מסורתי", עורר את זעמה של מנהיגות הורים לילדים מיוחדים שיצאה נגד אמירותיו במכתב נוקב המגנה את דבריו.

במכתב בו כותבו, בין השאר, יו"ר הוועדה הארצית לתכנון ובנייה וראש עיריית הוד השרון, חי אדיב, ואף פורסם במלואו בפורום אביב, מציינים ההורים:

"אנו רואים במכתב הנ"ל (של הררי, א.י.) פגיעה שגובלת בהסתה לא אחראית על ילדינו... עולה מהמכתב ניחוח של בורות וחשיבה סטריאוטיפית בכל הנוגע לילדים עם צרכים מיוחדים" (המכתב המלא מופיע במלואו למטה).

מכתב ההורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים | צילום: מתוך פורום אביב

מנגד, הררי ביקש להבהיר את דבריו שוב אתמול בעמוד הפייסבוק שלו. בין השאר כתב הררי (קישור לתגובה המלאה בעמוד הפייסבוק שלו):

"אני מבין שהנושא רגיש ושכנבחר ציבור עליי תמיד למצוא את האיזון בין קבלת השונה וסובלנות לבין טובת התושבים. עם זאת, במקרה הזה אינני מוצא פגם בהבעת התנגדות להקמת בית מחסה שאיננו יודעים מי קהל היעד שלו (ייתכן שגם עבריינים בשיקום, פדופילים, אנשים עם עבר אלים).

"על אחת כמה וכמה כשהובהר לנו שבית המחסה אינו נועד לתושבי הוד השרון אלא לקהל מכל הארץ". הררי אף מדגיש בפוסט כי הנושא קרוב לליבו, והוא פעל להגדלת התקציבים ל-"בתי מחסה" בעיר".

כמו כן, ממטהו של הררי מדגישים את הקשר הקרוב שיש לו לנושא.

הררי והמכתב | צילום: באדיבות מטהו של יגאל הררי

ועד תושבי נווה הדר: המקום יהווה סיכון לילדינו וליקירנו

בינתיים, הוציא ועד שכונת נווה הדר, מכתב התומך במפורש בעמדתו של הררי ואף מחדד את התנגדות התושבים. במכתב המופנה אל ראש העירייה חי אדיב, נאמר מפורשות:

"אנו תושבי שכונת נווה הדר מבקשים להביא בזאת את התנגדותנו החד משמעית להקמת מבנה חוסים בשכונת נוה הדר.

"אין לנו ספק כי הקמה של מבנה כזה תהווה סיכון לבטחון ילדינו ויקירנו עם הסתובבות של אינשי דלא מעלי בקרית עיר (כאן מנוסח במקור, א.י.). ודאי שלא נוכל עוד להרשות לילדינו וליקירנו להסתובב בחופשיות ביום ובלילה מבלי לחשוש לגורל חייהם".

במכתב (המובא במלואו למטה) אף מציין הוועד כי "בלאו הכי המקום שנבחר בנווה הדר הינו מנותק מתחבורה ציבורית, דבר שוודאי יהווה קושי תחבורתי גם לחוסים, בייחוד כשמדובר בכאלו שוודאי לא מחזיקים ברכב, כך שלרווחת כל הצדדים לא כדאי להקים את בית החוסים בשכונה".

המכתב של ועד נווה הדר