סביר להניח שכשאחד מאיתנו יראה פיתון בורמזי, הדבר יוביל לפיק ברכיים מיידי. בכל זאת, מדובר באחד הנחשים הגדולים בעולם ולבטח כזה שעלול לאיים על אדם לא מיומן בחייו.

ובכל זאת, את אביהוא שרווד, מפעיל מרפאת "אביהוא שרווד – למען חיות הבר", זה בעיקר שעשע כשהנחש המפלצתי החליט ללפות לו את הרגל. ככה זה כשאתה מתעסק עם טורפים ייחודיים על בסיס יומי. רמבו, מאחוריך.

מה אביהו, תאונת עבודה?

"זה בצחוק, לא באמת תאונת עבודה. מדובר בנחש גדול, 6 מטרים ו-60 קילוגרם. הוא קצת עצבני אז הוא סגר לי על הרגל, אבל זה ממש שום דבר, זה לא רציני".

באיזה מין מדובר?

"פיתון בורמזי".

זה לא נשמע כמו משהו שמסתובב באלישמע בדרך כלל.

"לא לא, זה נחש שלא חי בארץ. זה אחד מנחשי החנק הכי גדולים שיש בעולם. הוא שימש פעם להופעות, וכאשר הוא נהיה גדול מדי ומסוכן מדי, העבירו אותו אלינו".

זה לא מפחיד?

"לא, מה פתאום. כשאתה מבין את זה שהוא לא יכול לעשות לך שום דבר, אז זה לא מפחיד. אם הוא היה נסגר על הצוואר או על הצלעות, הוא מסוכן. הוא לא מסוגל לשבור עצם, רק לשבור צלעות. הנשיכה זה מה שכואב, היא קצת כואבת וזהו".

אבל אם הוא יכול לתפוס לך את הרגל אז הוא יכול לתפוס לך גם את הצלעות, לא?

"את הצלעות לא הייתי נותן לו לתפוס, את הרגל כן".

איך בכלל מתמודדים עם כזה דבר?

"אם אתה יודע להתמודד איתו, זו ממש לא בעיה. כשהוא בא לנשוך זו ההתחלה של הלפיתה. אם תפסת את הלסת כל החניקה משתחררת. אבל עוד פעם, צריך לשמור על קור רוח וראית איך אני צוחק תוך כדי. נתתי לו 5 דקות, אחרי 5 דקות הוא התייאש לבד ועזב.

"ברגע שאנשים רואים שאם אתה מבין את העניין, ולא נכנס ללחץ והכל בסדר, אז עשינו משהו טוב. אם אנחנו נגיד נחשים זה מסוכן, לא עשינו שום דבר טוב. כשיודעים מה לעשות אפילו נחש כזה, מהגדולים בעולם, הוא לא מסוכן".