רוני כהן ובן זוגה. צילום: מתוך האתר המיוחד שהקימה לצורך התרומה

בר ערמון, 27, תושב הוד השרון עמד להתחתן בספטמבר הקרוב עם רוני כהן, זוגתו בשנים האחרונות. לפני כחודש התהפכו חייהם כאשר נודע להם כי רוני, הבחורה שאיתה הוא מתכוון לבנות את חייו בעוד כחודש, לקתה בלוקמיה אלימה שדורשת השתלת מח עצם באופן דחוף.

אמש (חמישי) הוא כבר לא יכול היה להתאפק ופנה לכלל הציבור בזעקת עזרה: "רוני כהן היא אשתי לעתיד, ולפני חודש התהפכו לנו החיים. היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה (סרטן הדם) ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר הקרוב היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה.

הזמנת החתונה של בר ורוני

"הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם. לפני כשבוע קיבלנו את הבשורה המרה שלא מצאו לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי. אם לא די בכך, התבשרנו שבמקרה שלא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. וכמו שאתם מבינים אין לי שום כוונה שזה יקרה. אני, בעזרת המשפחה של רוני אהובתי, המון חברים וארגון עזר מציון - מתכננים ב-19 באוגוסט מבצע ארצי למציאת התורם שיציל את חייה. המטרה היא אחת, להגיע לעיניהם ולבבותיהם של כמה שיותר אנשים". 

לצורך המבצע בעוד כשבוע וחצי, ולצורך הצלתה של רוני, נפתח דף אינטרנט "מתגייסים להציל את רוני" שם מפרסמת רוני כהן באופן גלוי את סכנת החיים בה היא שרויה:

"הייתי אמורה להתחתן בספטמבר, אבל במקום לבחור מפיות ולהתרגש מהעתיד, בחודש האחרון אני מאושפזת וזקוקה להשתלת מח עצם דחופה. אני מחפשת מישהו כמוני, ממוצא תימני ומרוקאי, כלומר עם סבירות גבוהה להתאמה, שעשוי להציל את חיי. ב-19.08.18 ייערכו בדיקות התאמה פשוטות של דגימות רוק. 3 דקות מזמנך יעניקו לי תקווה גדולה".

רוני כהן

"אני בת 27, גדלתי במושב רינתיה כבת הזקונים במשפחה, לצד שני אחים ואחות. בצבא שירתתי במשרד ראש הממשלה, שם אני עובדת עד היום. במהלך השנים למדתי הנדסת תעשייה וניהול ובספטמבר הקרוב אני אמורה להתחתן עם בר, בן זוגי. עד פה הכל נשמע אופטימי, נכון?

אז איך הכל התחיל?

בחודש יוני האחרון, התחלתי לסבול מכאבים בצוואר. הכאבים לא עברו במשך תקופה, במהלכה פניתי למוקד רפואה דחופה ולחדר המיון ובשני המקרים חשבנו שמדובר בכאבי שרירים. קיבלתי זריקת וולטרן ונשלחתי הביתה.

אבל הכאבים לא חלפו, ונוספה להם גם עייפות כבדה. כשתיארתי לרופא המשפחה מה שעבר עלי, הפנה אותי לבדיקות דחופות במיון, ומאז השתנו חיי.

טוויסט בעלילה

את בית החולים לא עזבתי מאז. אובחנתי כלוקה בלוקמיה חריפה (AML) וחוברתי בו במקום לכימותרפיה. מאז אני מאושפזת בבית החולים שיבא בבידוד מהעולם ונאבקת על חיי. אני זקוקה בדחיפות לתרומת מח עצם כדי שאוכל להחלים ולהמשיך את הסיפור שלי.

איך אפשר לעזור לי?

לתת דגימת רוק.

חצי תימנים וחצי מרוקאים בגילאי 18-50? אתם יכולים להציל אותי! מצטרפים אלינו למבצע הארצי וביחד נמצא תורם מתאים".

כל הפרטים נמצאים באתר https://www.save-roni.co.il/#wanted