כמעט אף אחד לא בוחר להגיע לבית החולים, רובנו מגיעים אליהם במצבי קיצון ובין האדרנלין לבין הדחיפות, כסף הוא לא בדיוק האלמנט הראשון שעומד בראש מעייננו.

מצוקת החנייה בבית החולים מאיר והדוח | צילומים: אריאל ימיני, עמוס דאבוש

ובכל זאת, עם הסיפור המתסכל של עמוס דאבוש קשה שלא להזדהות. דאבוש, תושב כפר סבא, שהגיע לראות את אשתו ובתו שנולדה רק ביום שישי האחרון, בבית החולים מאיר, מצא את עצמו משלם על חניה מחד ומגיסא חוטף קנס. לא בדיוק החגיגה האידיאלית להולדת הבת.

למעשה נפל דאבוש ביחד עם רבים אחרים למלכוד שבין תשלום לחניון 'מפוצץ' המופעל על ידי קבלן של בית החולים מאיר, לבין פקחי עיריית כפר סבא.  

"אני בא כל יום לבית החולים בגלל הלידה", מספר דאבוש. "כל יום אני משלם 25 שקלים בחניון. יש לחץ מטורף ואין חניות בשני הצדדים".

ושאלת אותם למה הם ממשיכים להכניס אנשים?

"שאלתי את האדם שעומד שם למה מכניסים אם אין חנייה אז הוא אמר לי 'ככה זה, תחנו איפה שאפשר'. אמרתי לו 'זה לא הגיוני, חטפתי קנס של 250 שקלים'. אני חניתי בסוף, במקום שלא מפריע לאף אחד, והפקחים חילקו שם דוחות. מצד אחד המפעיל של החניון מכניס למרות שהוא מלא, מצד שני הם נותנים דוחות".

אתה היחיד?

"לא, מה פתאום עוד עשרות רכבים נוספים קיבלו דוחות. אפילו נכים חנו בחוץ על המדרכות מחוץ לחניון. אני מתכוון גם לקחת את זה למשפט, לא מתכוון לוותר על זה".

גורם בבית החולים מאיר מסר שמצוקת החנייה משפיעה גם על אנשי הצוות של בית החולים.

מעיריית כפר סבא נמסר: "החנייה המדוברת הינה שטח פרטי ובאחריות בית החולים מאיר. בהתייחס לדוח שקיבל התושב, מדובר על נהג שחנה את רכבו בניגוד לחוק באזור המסומן באדום לבן, כשבמקום התבצעה אכיפה על פי חוק העזר העירוני. באם הנהג מעוניין לערער על הדוח שקיבל, עליו להגיש את בקשתו למחלקת פיקוח ואכיפה.

"בימים אלה עיריית כפר סבא פועלת לפיתוח רחוב לילינבלום הסמוך, שבמסגרתן עתידות להתווסף כ-50 חניות לרווחת התושבים".

מבית החולים מאיר נמסר: "בית החולים עושה את מירב המאמצים כדי לאפשר למבקרים לחנות ולאחרונה פתח חניון נוסף כדי להקל על מצוקת החניה. אכיפה וקנסות איננו בסמכותו של בית החולים".