גאווה עצומה לבית הספר התיכון מוסינזון. אייל וולך, תלמיד התיכון, השתתף באולימפיאדת הפיזיקה בפורטוגל בסוף השבוע האחרון, ורשם את הישג השיא כשגרף את מדליית הזהב.

על מנת לזכות במדליית הזהב נדרש וולך לפתור שאלות תיאורטיות ומעשיות בפיזיקה במשך יומיים, ולהתברג בין 8 האחוזים העליונים בתחרות. 

וולך (שני מימין) עם חברי נבחרת הפיזיקה הישראלית | צילום: באדיבות עיריית הוד השרון

וולך היה חלק מהנבחרת הישראלית שהשתתפה באליפות וצברה לא פחות מחמש מדליות, שתיים מזהב והיתר מכסף. האולימפיאדה לפיזיקה מתקיימת מאז שנת 1967, כשמדינת ישראל משתתפת בה מאז 1994. הפעם השתתפו באליפות לא פחות מ-407 בני נוער מ-87 מדינות.

המשלחת חזרה ביום ראשון ארצה. את הכשרת התלמידים לאליפות הובילו משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס. זאת השנה הראשונה ששתי המסגרות משלבות ידיים להכשרת הנבחרת.

לדברי ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב: "תלמידי הוד השרון ממשיכים להצטיין ולהוביל בהישגים בינלאומיים. זוהי גאווה גדולה לעיר הוד השרון ולמדינת ישראל כולה. אייל מייצג את מיטב תלמידי ישראל המוכיחים פעם אחר פעם כי בזכות השקעתם והתמדתם - השמיים הם הגבול. הישגיו והישגיה של נבחרת ישראל כולה בפיזיקה מהווים מקור רב לגאווה עירונית וכלל ארצית".

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר על הישגי הנבחרת הישראלית: ״הלב מלא גאווה, מדובר בתלמידים שהם הפנים היפות ביותר של הנוער הישראלי. הם השקיעו שעות ומאמץ רב והביאו כבוד גדול למדינת ישראל בזירה הבינלאומית.

"חשוב לזכור - המדליות יפות ומלאות כבוד, אך הן לא העיקר. הסיפור האמיתי הוא החריצות, ההתמדה והעבודה הקשה של התלמידים כדי להגיע להישגים מרשימים ולעמוד בשורה אחת עם תלמידים מצטיינים מכל רחבי העולם" .