תהיה אשר תהיה תוצאת ההליך המשפטי הצפוי לבני זוג מבוגרים מכפר סבא, הרי שלפחות לפי החשדות שמייחסים להם ברשות המיסים, הם היו שותפים למנגנון העלמת מיסים יצירתי במיוחד. 

הסתבכו | צילומים: shutterstock

בני הזוג הובאו לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב ביום רביעי האחרון, שבסופו שוחררו ממעצרם בתנאים מגבילים, ביחד עם שני חשודים האחרים בפרשה. יש לציין כי הבעל על אף היותו פנסיונר הוא יו"ר דירקטוריון החברה, ואילו האישה בעלת מניות בחברה. החברה הינה חברה המספקת שירותי בקרת איכות, פיקוח וניהול פרויקטים לחברות הגדולות במשק.

שני החשודים האחרים בפרשה הם מהנדס מלהבים, שעל פי החשד קיבל את המשכורות שלא כחוק. ואילו השני הוא מהנדס מנתניה, בעלים של חברה המספקת שירותי יעוץ לחברה של בני הזוג, שאף הוא העסיק את המהנדס מלהבים.

לפי המידע שנאסף בחקירה עולה כי המהנדס החשוד מלהבים נעזר בבני הזוג הכפר סבאים ובחשוד השלישי מנתניה, על מנת לקבל חלק משכרו מחברותיהם בין השנים 2017-2013 בסך של כ-800,000 שקלים, תוך רישום כוזב על שם בנו. זאת על מנת ליהנות ממדרגות המס הנמוכות במיוחד של הבן.

 

הבעיה? בחלק מהשנים המדוברות הבן היה חייל בבסיס סגור.

 

על פי החשד, הוציאו בני הזוג הוצאות שכר כוזבות לבן 'החייל' שמעולם לא הועסק בחברתם. עם זאת, הפנסיונר הכפר סבאי טען בחקירתו כי הוצאות השכר הכוזבות שנרשמו למהנדס מלהבים בסך של 667,545 שולמו לבנו 'החייל' ללא ידיעתו. החשוד הנתנייתי השלישי בפרשה אף הוא הכחיש בחקירתו את טענות רשות המיסים לפיו העביר כספים שלא כחוק לבנו של המהנדס מלהבים. 

ברם, המהנדס החשוד מלהבים, זה שקיבל את הכסף, הודה כי קיבל שני תלושי שכר, האחד על שמו ואילו השני על שם בנו 'החייל', כששתי המשכורות הללו הופקדו בחשבון הבנק שלו:

"למעשה המשכורת שלי היתה לצורך הדוגמה 28,000 ₪, וזה מה שהיה עובר אליי לחשבון, אך בתלוש המשכורת היה פיצול לשניים, 14,000 ₪ בתלוש המשכורת על שמי והיתרה בתלוש המשכורת על שם בני", הסביר החשוד מלהבים במהלך החקירה.

יש לציין, בנוסף לחשדות על פיהן רשם רישומים כוזבים למהנדס מלהבים, החשוד הרביעי מנתניה, חשוד בכך שרשם בנוסף שכר פיקטיבי של יותר מכ-500,000 שקלים לאביו שלו, בעל נכות גבוהה במיוחד שאינה מאפשרת לו להתנייד כלל ללא קלנועית. גם כאן, המטרה הייתה על פי החשד, ליהנות ממדרגות המס הנמוכות מהן "נהנה" האב הנכה. אבל זה כבר סיפור למיינט אחר.