כ-600 הוד השרונים פקדו את אירוע הגאווה השני בעיר שנערך ביום שישי האחרון בפארק ארבע העונות. האירוע כלל הפנינג ובו בין השאר עמדות איפור, שעת סיפור, ריקודים, הופעה של רקדנית דראג וקבלת שבת אחת בביצועה של המועמדת למועצת העיר שרי ירושלמי.

בין הנוכחים אפשר היה לזהות המון משפחות ואישי ציבור. ואולי זה רק סמלי שבסיומו של שבוע שהתחיל בסערת חוק הפונדקאות, יפגינו ההוד השרונים, בין אם הם נמנים על הקהילה הגאה ובין אם לא, סולידריות עם האירוע.

אירוע הגאווה: שרי ירושלמי וילדיה (משמאל) | צילומים: יעל שרר, פרטי

זה היה הרגע הגדול של ירושלמי, חברת הקהילה הגאה ומיוזמי אירועי הגאווה בהוד השרון. כזכור, ירושלמי טענה לכך שפרסומי העירייה מועטים במיוחד בהקשר של אירוע הגאווה השני, שהתקיים ביום שישי האחרון, ולפחות לפי ההיענות, נראה שגם העירייה וגם התושבים נרתמו לאירוע. 

מתוך נאום ירושלמי באירוע:

"מישהו אמר בשנה שעברה שהוא מתנגד לאירוע כי יש לנו אחריות כלפי ילדי הוד השרון ולא נחשוף אותם לתכנים כאלה, אנחנו אומרים להיפך!

"אלו בדיוק התכנים שנחשוף אליהם את ילדי הוד השרון! תכנים של אהבת חינם וקבלת השונה, כי המאבק הלהט"בי הוא לא רק מאבק העוול, הקיפוח אלא קודם כל מאבק על הציביון של המדינה שלנו.

"אנחנו יצאנו למאבק על האופי של העיר שלנו, עיר שמקבלת את כולם בכבוד ובאהבה. הוד השרון היא של כולם, דתיים, חילונים, מסורתיים, להט"בים וסטרייטים. יש מקום לכולם". 

ירושלמי אף הודתה לראש העירייה הנוכחי חי אדיב על תמיכתו באירוע. כמו כן, כל המועמדים לראשות העירייה השתתפו באירוע. עם זאת, על גבי המרשתת, נכון לעכשיו, ניתן למצוא התייחסות לאירוע רק של נדב דואני, כנרת כהן ואמיר כוכבי. היתר נמנעו, לפחות במרחב הווירטואלי, מלהביע עמדה נחרצת בעניין או לכל הפחות לציין כי השתתפו בו.

דואני אף העלה פוסט מרגש על האירוע בו אמר: "עבורי אין דרך טובה יותר לסיים את השבוע הזה מאשר בקבלת שבת יחד עם הקהילה הלהט״בית בעיר".

הפוסט של דואני. התרגש ובצדק | צילום: מתוך הפייסבוק

צ' (63) שהשתתפה עם משפחתה באירוע אמרה: "האירוע היה מאוד נחמד. קבלת השבת של שרי (ירושלמי, א.י) הייתה מאוד יפה. הגענו לפה כי חוק הפונדקאות הכעיס אותנו ממש וגם כדי להזדהות עם הקהילה הגאה בעיר. לקבל את האחר זה אחד מאבני היסוד של חברה בריאה".