ביום ראשון האחרון דיווחנו על מקרה בו תושבת האיזור נקנסה ב-1000 שקלים עקב עישון אסור, אלא שאת ההפתעה הגדולה באמת קיבלנו דווקא מהמגיבים בדף הפייסבוק של "מיינט כפר סבא".

עישון בכניסה למיון במאיר | צילום: פרטי

לטענת מספר תושבים שהגיבו לכתבה, בעיית אכיפת העישון הגדולה אינה נמצאת בקניונים, אלא דווקא ברחבת הכניסה למיון של בית החולים מאיר. בין השאר נכתב כי הכניסה לבית החולים הפכה להיות "תחנת עישון קבועה". מגיב אחר טען ש-"אי אפשר להיכנס לבית החולים ללא קבלת מכת ריח" וקבל על כך שאין אכיפה במקום. 

אבל התגובה הקשה ביותר הגיעה מתושבת שטענה:

"ביליתי השבוע כמה שעות בחדר המיון בבית החולים. כשיצאתי פגשתי בכמה רופאים שעמדו ועישנו ממש ליד שלט האיסור בעישון".

כל עוד הדבר היה בגדר טענות בפייסבוק, היה בליבנו ספק לגבי עומק הבעיה. אלא שאז החלו התמונות לזרום, ואנחנו ניתן להן לדבר בעד עצמן:

בעל תפקיד מעשן בכניסה לבית החולים מאיר| צילום: פרטי

עישון בכניסה לבית החולים מאיר עישון בכניסה לבית החולים מאיר| צילום: פרטימטופלת וחברתה מעשנות בכניסה לבית החולים מאיר. האם מדובר בבעיה קשה? | צילום: פרטי

עישון בכניסה לבית החולים מאיר

מעיריית כפר סבא נמסר: "מדובר בטענות לא נכונות, שכן במקום מתבצעות פעולות אכיפה של עבירות עישון במקומות ציבוריים כחלק מעבודה סדורה ויזומה.

"הציבור מתבקש לשמור על הוראות החוק, לא לפגוע בבריאות הציבור ולהימנע מקבלת דוחות בסכומים גבוהים ואי נעימות".

מבית החולים מאיר נמסר: "נושא העישון והקפדה על בי"ח נקי מעישון חשוב לנו מאוד, בסיוע הפיקוח העירוני נעשים מאמצים רבים למנוע ולקנוס אנשים אשר אינם מתנהגים עפ"י הכללים. באשר למקרה של איש צוות שנצפה מעשן, כמובן שהנושא יטופל".