"אתמול במקרה יצאתי לעבודה, וקלטתי עגורן מניף לוח יציקה מעל הכביש בסמוך למתחם הגנים", כך מספר ח' (השם שמור במערכת), אב לילדה הלומדת במתחם הגנים בשכונת 1200. "זה לא אמור לקרות", ח' מוסיף, "המנוף לא אמור להיות מעל הכביש. זה שהוא מרשה להרים לעצמו להרים לוחות כאלו בסמוך לכביש של גני ילדים, זה לא בסדר. השעה הייתה 8:40, זאת עדיין שעה שאנשים מביאים בה ילדים לגן".

העגורן במתחם 1200 בפעולה | צילום: פרטי

כזכור, לפני שנתיים ניהלו הורי הילדים שלומדים במקום מאבק כדי להזיז עגורן שקם בצמוד לגן והצליחו. עם זאת, הפעם אין להם הרבה אשליות לגבי הסיכויים שלהם. "כבר הזזנו מנוף אחד ואני לא אופטימי שיזיזו גם את המנוף הזה", אומר ח'. "אבל מאז שהזזנו את המנוף הקודם, אנחנו מאוד ערים לנושא הזה", מסכם ח' את הנושא המדאיג.

יש לציין, קריסות עגורנים יותר נפוצות בישראל מכפי שהיינו רוצים לחשוב. רק בפברואר האחרון נהרגה נטע רוטמן ז"ל מקריסת מנוף במרכז שרונה בסמוך לעיר. ב-2010 קרס מנוף באיזור התעשייה נווה נאמן בעיר וגרם למותו של פועל ולפציעה קשה של מפעילת המנוף.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "הנושא הועבר לבדיקה ולטיפול מחלקת הפיקוח על הבניה. בכל פניה אנו שבים ומזכירים לתושבים כי יש לפנות למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה".