אתמול (א') בבוקר הגיעו אישי ציבור ותושבים ממושבי דרום השרון מלווים בטרקטורים וכלים חקלאיים כבדים והפגינו במקום לא כל כך אופייני. מול המטה של יגאל הררי בדרך רמתיים. המוחים קראו קריאות נגד תוכנית הסיפוח הנרחבת של הררי, המתמודד לראשות עיריית הוד השרון. אושרת גני גונן, יוזמת המחאה, קראה אל מול הררי:

"זה לא יגאל הררי, זו מדינת ישראל. לא ניתן שמדינת ישראל תיקח את השטחים החקלאיים ותהפוך אותם לנדל"ן, עבור קבוצה קטנה של אנשים שייתעשרו מזה. כולנו נסבול מזה. אנחנו עשרות אלפים ולא ניתן לזה לקרות. נשמור על השרון ירוק".

אושרת גני גונן ויגאל הררי במהלך ההפגנה | צילום: המטה של אושרת גני גונן

גונן, שכיהנה בעבר כמנכ"לית עיריית כפר סבא, אף הוסיפה כי לאחר שעברה על תוכנית הסיפוח הנוכחית שהמועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה (ונחשפה הבוקר במיינט), היא מזהה בה בעיות רבות, שעשויות לעניין גם את תושבי הוד השרון:

"התוכנית הנוכחית מדברת על תוספת של 8,600 יח״ד להוד השרון. דרום השרון נדרשת לסייע בתחבורה ובתשתיות. התוכנית לא בהכרח טובה להוד השרון ומסכנת מאוד את איכות חיי תושביה".

גונן אף ביכתה את העובדה שאין לדרום השרון נציג בצוות ההיגוי של התוכנית ואמרה: "דרום השרון חייבת להכניס לשם נציג".

אזרי (מימין), רופא (מרכז) וגונן (שמאל). מפגש פסגה | צילום: המטה של איציק אזרי

בנוסף אליה הגיעו למקום המועמדים לראשות המועצה האיזורית, דרור רופא ואיציק עזרי, במה שהוגדר מפגש פסגה של המתמודדים המובילים בדרום השרון, שהתעלו מעל השיקולים שלהם כדי לזעוק את צעקת דרום השרון.

איציק אזרי כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מדובר במאבק עקרוני שצריך להיות בנפשו ולבו של כל מי שההתיישבות באיזור חשובה לו - ואני מברך על ההיענות הגדולה של המפגינים, שהבינו כי היום זה המושבים שהוזכרו , ומחר עלולה להיות דרישה חצופה וצינית כלפי כל אחד מהמושבים והקיבוצים בסביבתנו".

דרור רופא הוסיף: "להוד השרון יש כרגע מתנה בדמות 5 יישובים סמוכים שהם הריאה הירוקה של המקום. התוכנית הנוכחית וזו של הררי, מהווות פגיעה יותר גדולה בהוד השרונים".

יגאל הררי אמר לגבי המחאה: "בלתי ניתן להמשיך ולפתח תשתיות תחבורה, תרבות, מבני ציבור וחינוך לטובת כלל התושבים באזור, ללא סיפוח של הישובים האלה. יש צורך בשוויון חלוקתי של הקרקע בהוד השרון, מה שהיה פעם ישובים חקלאים הוא כיום בעיקר שכונות וילות סגורות. אין בכוונתנו לפגוע בזכויותיהם של תושבי הישובים הסמוכים להוד השרון, הכוונה כאן היא לפתח את התשתיות בישובים האלה". 

מהמועצה האיזורית דרום השרון נמסר: "המועצה האיזורית מתנגדת לכל תכנון על השטחים החקלאיים של המועצה ושל שטחי היישובים בה. המועצה הביעה את הסתייגותה מהליך התכנון הסותר את הוראת המועצה הארצית, ואינו נערך בשקיפות ובתיאום עם המועצה. אנו רואים בחומרה את ההודעה בלוח זמנים כה קצר".

מעיריית הוד השרון והמועצה הארצית לתכנון ובנייה טרם התקבלה תגובה.