צילום המחשה: shutterstock

תחת הכותרת "שומרים על ילדי הגנים", מציע מ"מ ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון להגביר את הפיקוח על צוותי גני הילדים. כצעד ראשון מציע שמעון לשריין תקציב מיוחד להצבת  מצלמות בכל הגנים ומעונות היום הנמצאים ברשותה.

נושא הפיקוח על הגנים עלה לכותרות בחודש האחרון עקב מספר מקרים של התעללות בפעוטות על ידי צוותי גנים, כשמקרה הטראגי ביותר הביא למותה של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל. מותה של וינטה, פעוטה בת שנה וחודשיים מפתח תקוה, נגרם עקב חשד להתעללות מצד הסייעת. בעקבות המקרה יצאו מחאות בכל הארץ הקוראות להגברת הפיקוח בגנים ובדרישה לחוקק חוקים בתחום.

יגאל שמעון. צילום: באדיבותו

שמעון: "החובה העליונה של הרשות העירונית היא לשמור על בטחונם ורווחתם של ילדי העיר. התקנת מצלמות בחודשי הקיץ בכל הגנים ומעונות היום אשר ברשות העירייה, אינה דורשת תקציב רב, וניתן בהחלט לשריין תקציב ייחודי לכך. אני משוכנע כי חברי מועצת העיר לא יתנגדו לדרישה אלמנטרית זו, ולו כדי להגביר את הפיקוח הדרוש וההכרחי בגני הילדים לנוכח המציאות העגומה העולה בימים האחרונים מהתנהלותם של מספר סייעות וגננות ברחבי הארץ אשר התעללו בחסרי ישע".

לטענת שמעון, מדובר בצעד ראשון מתוך מספר צעדים שיש לנקוט כדי להגביר את הפיקוח על גני הילדים: "מעבר לחקיקה הנידונה בימים אלו על הגברת הפיקוח והגיוס", אומר שאבי, "נדרש לערוך כנס למפעילי הגנים הפרטיים במהלך החודשים יולי-אוגוסט בו יחדדו את התקנים והנהלים על מנת לשמור על הבטחת שלומם של הילדים בגנים. צעדים נוספים שיידרשו בעתיד הן: ביקורות פתע של פקחים חינוכיים מקצועיים במהלך השנה, וכן, קו פתוח וישיר להורי הילדים במהלך כל השנה ובכל שעות היממה, לבירור תלונות וחשדות למעשים לא ראויים מצד הצוותים החינוכיים בגנים".