נווה נאמן. צילום הדמייה: איוולב מדיה

הוד השרון טובה לעסקים: מדי שנה מבצעת חברת הדרוג דן אנד ברדסטריט מחקר מקיף הסוקר את כלל הרשויות המקומיות בישראל ובוחן את מידת הכדאיות להקמת עסק בתחומן. השנה, זו השנה החמישית ברציפות, מדורגת העיר הוד השרון בצמרת הרשויות המקומיות בישראל בהן על פי נתוני המחקר קיימת רמת הסיכון הנמוכה ביותר לפתיחת עסק.

כידוע, פועלת עיריית הוד השרון לאורך השנה כולה במגוון אמצעים על מנת לחזק ולעודד את העסקים הפועלים בעיר. בהתאם למדיניות העירונית, אותה התווה ראש העיר, חי אדיב, מפעילה העירייה מגוון ערוצים על מנת לסייע לעסקי העיר וביניהם: הנפקתו של כרטיס התושב המשפחתי אשר חולק לכלל בתי האב בעיר והוא מאפשר הנחות והטבות בבתי העסק בעיר, הפעלתו של אינדקס העסקים העירוני באתר העירייה המאפשר לעסקי העיר פרסום אינטרנטי ללא עלות, קיום מפגשים לבעלי עסקים ויזמים, עידוד הקנייה המקומית במהלך חגי ישראל, הפעלתה של רשות רישוי העסקים העירונית המלווה את בתי העסק בעיר בהליכי הרישוי המחויבים על פי חוק ועוד.

דירוג הערים הטובות ביותר לעסקים בישראל עבור שנת 2018, מתבסס על ההנחה כי ככל שמספר העסקים שנפתחו באותה עיר עולה ומספר העסקים שנסגרו יורד – סימן שהסביבה המקומית בה הם פועלים היא סביבה מתאימה וטובה לפעילות העסקית. המדד משקלל את אחוז פתיחות העסקים יחד עם אחוז גידול נטו באותה עיר ולפיכך ניתן להעריך כי ככל שהמספרים גדולים יותר, כך הסביבה העסקית מתאימה יותר לעסקים והדירוג גבוה יותר.

מנתוני מחקר דן אנד ברדסטריט עולה כי בעיר הוד השרון כ- 3.6% בלבד של עסקים נמצאים בסיכון לעומת ערים דוגמת ירושלים בה כ- 4.4% מהעסקים בסכנת סגירה, פתח תקוה (כ- 4.7% בסיכון), נתניה (כ-6% בסיכון), ראשון לציון וחולון (כ-6%) ועוד.

לדברי ראש העיר, חי אדיב: "עיריית הוד השרון רואה חשיבות רבה בתמיכה ועידוד העסקים המקומיים הן על מנת לחזקם והן על מנת ליצור תרבות קנייה מקומית, חסכונית בהוצאות הדלק וידידותית לסביבה תוך אמונה כי חווית הקניות במרחב העירוני הינה חוויה ייחודית המאפשרת לתושבי העיר ליהנות מהמרקם האנושי הייחודי של עירנו".