קניון עזריאלי (מרגלית) הוד השרון

הדרך אל השופינג רצופה מכשולים: תושבים שהגיעו בתקופה האחרונה לאזור קניון עזריאלי (או בשמו הקודם "מרגלית") בהוד השרון מדווחים על מצוקת חנייה קשה ופקקים כבדים בדרך אליו. יצאנו אל השטח כדי לבדוק כיצד (אולי) ניתן לפתור את הסיוט המתמשך הזה.

יום שני, השעה 11 בצהריים. לכאורה שעה שלא אמורה להיות עמוסה במיוחד. יום חול, אנשים בעבודה, לא משהו שמצדיק עומס כזה.

אבל בפועל, העומס היה גדול מאוד. כשהגענו אל מתחם החנייה הצמוד לקניון הוא היה מלא עד אפס מקום ועוד מספר נהגים חיכו שרכב אחר יתפנה. לאור זאת, עלינו עם כלי הרכב שברשותנו אל מתחם החנייה העליון.

כשמצאנו חנייה במתחם העליון נאלצנו לצעוד בשמש היוקדת עד שערי הקניון. הרגשנו פחות או יותר כמו בני ישראל שהלכו במדבר, רק קצת פחות מ-40 שנה.

הדרך ממתחם החנייה העליון עד שערי קניון מרגלית רצופה מכשולים. אתם צריכים לחצות כבישים, ללכת בין מכוניות. בקיצור, אם תגיעו אל היעד כדאי לכם לברך "הגומל".

החנייה בקניון עזריאלי הוד השרון

אז מה הפתרון לצרה הצרורה הזאת? ובכן, קודם כל צריך לדאוג לבטיחות הולכי הרגל. מומלץ לסלול שביל מסודר להולכי רגל, או פשוט מדרכה שלא נקטעת ומאפשרת להגיע בבטחה אל המרכז המסחרי השוקק של העיר.

מעבר לכך, העירייה צריכה להסדיר את התנועה באזור ולדאוג לכך שהכניסה אל החנייה תהיה בטיחותית וגם הדרך אליה. חשוב במיוחד לפתור את בעיית הפנייה שמאלה ברמזור מדרך רמתיים לכיוון הקניון, אולי באמצעות הקמת נתיב פנייה שני.

בנוסף, יש להרחיב גם את מספר מקומות החנייה באזור כדי לאפשר לכמות ההולכת וגדלה של כלי הרכב להחנות במקום. 

כמובן שייתכנו עוד פתרונות לבעיה, אבל מה שבטוח זה שהמצב הנוכחי לא יכול להמשך.

הנקודה החיובית היחידה בכל הסיפור הזה היתה המזגן הקריר והנעים כשנכנסנו לקניון. ברוך ממציא המזגן.

מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.