צילום המחשה: shutterstock

תושבת האזור, בשנות הארבעים לחייה, ניהלה רומן קצר עם גרוש ואב לארבעה ילדים. כתוצאה מהרומן קצר הטווח הרתה האישה, אך לדאבונו של האיש היא סירבה לבצע הפלה, התעקשה לשמור על העובר ולבסוף ילדה לו בן חמישי.

לדברי עורכת הדין הלנה שמחי, המייצגת את האישה, "לאחר שהגבר גילה את דבר הריונה, הוא ניתק איתה מגע ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה".

בחודשים שלאחר הלידה החלה האם הטרייה לנסות ליצור עמו קשר בשנית ושלחה לאיש שלל מסרוני תחנונים, בהם ביקשה שוב ושוב שיכיר בבנה "ללא שום מחוייבות". האב, שהתכחש תחילה לילד וסירב להיות מעורב בגידולו, התפתה בסופו של דבר לתחנוניה ונעתר לבקשתה של האם להיפגש עימם, והגיע לבקר אותה ואת הבן החדש.

"לאחר מספר פגישות עם האם ובנה, האיש נוכח לגלות כי מצבה הכלכלי של האישה קשה", מסבירה עורכת הדין שמחי. "הוא הבטיח לסייע לה בתשלום חודשי על סך 1,000 שקלים, וכך הוא אכן עשה במהלך חודשיים רצופים, אך כעבור אותם חודשיים הפסיק לפתע להעביר תשלומים".

עו"ד הלנה שמחי. צילום: פוטו פרג'

כעבור זמן מה האישה נקלעה לקשיים כלכליים ומצבה הלך והתדרדר. בעקבות כך החליטה האישה לפנות לסיוע משפטי ופנתה אל עורכת הדין שמחי, אשר הגישה בשמה בקשה לבית המשפט לענייני משפחה לבדיקת רקמות לקביעת אבהות וכן למזונות ילדים.

"העובדה כי שילם לה במהלך אותם חודשיים מעידה על לקיחת אחריות מצד האב, כמו כן הדבר מוכיח כי אם הוא רוצה הוא יכול לקיים קשר עם בנו ואף לכלכל אותו", מסבירה עורכת הדין שמחי.

"מנגד, האיש טען כי הילד כלל אינו שלו וכי התשלום ששילם באותם החודשים נעשה מטוב ליבו בלבד". לצערו של האיש, עם ביולוגיה קשה להתווכח ובדיקת הרקמות שנערכה לו בצו בית משפט הוכיחה אחרת, וקבעה באופן חד משמעי כי האיש הוא אביו הביולוגי של הילד.

לאחר שהסתבר שהילד הוא אכן בנו, חייב אותו בית המשפט לשלם לאישה מזונות ילדים בסך 1,350 שקלים בחודש, אשר למורת רוחו, יתווספו למזונות אותם הוא כבר משלם לגרושתו עבור ארבעת ילדיו מנישואים קודמים.