נסיעה מפחידה. קו מטרופולין | צילום אילוסטרציה: איתמר רותם

החופש הגדול התחיל ברגל שמאל: ביום רביעי שעבר בשעות הערב, נוסעי קו 29 של חברת מטרופולין מכיוון הרצליה לכפר סבא, חוו נסיעה מזעזעת רוויה באלימות מצד בני נוער חסרי גבולות. לנסיעה הזו היו עדים שלושה צעירים מתיכון רמון בהוד השרון שבסך הכל רצו להגיע הביתה בשקט. "נהג האוטובוס בחר להתעלם", הם מספרים.

רעות בת ה-17, תלמידת תיכון רמון בהוד השרון, חגגה ביום רביעי השבוע את סיום שנת הלימודים ונסעה לבלות עם שני חבריה בחופי הרצליה. כשביקשו לחזור הביתה, בסביבות השעה 20:00 בערב, לקחו אוטובוס מספר 29 של חברת מטרופולין הנוסע מהמרינה בהרצליה לכיוון כפר סבא. את מה שקרה בהמשך הנסיעה היא לא ציפתה.

היא מספרת: "לאוטובוס עלו חבורה של 5 נערים בסביבות גיל 17. הנערים ישבו בשורות האחרונות של האוטובוס ואני וחברים שלי ישבנו שורה לפניהם, ולפנינו ישבה ילדה וילד שאנחנו לא מכירים. חמש הדקות הראשונות של הנסיעה היו בסדר, עד שאותם נערים החליטו לצעוק אלינו. התחיל מ״זאתי הגינגית״ ״זאת עם הקסדה״ וצוחקים ודופקים על דפנות האוטובוס. אחרי שביקשנו מהם שיהיו בשקט כי הם לא נמצאים לבד באוטובוס המצב רק החמיר : ״יבת שרמוטה״ ״יחתיכת זונה״.

"אותם נערים לקחו את הרמקול שלהם ושמו שירים בווליום מטורף, דפקו על האוטובוס וקפצו בו, ואחד מהם התחיל לעשות סלטות במסדרון האוטובוס, מה שהפריע ליושבים בו. לאחר זמן מה הם התחילו לזרוק עלינו חפצים וצחקו. כמובן שכעבור כמה דקות בודדות התחילו האיומים. הם פנו לילד שישב לפנינו ואחד מהנערים פתח בצרחות ״רואים את הילד הזה????? אתמול באנו 7 ילדים ופירקנו אותו!!! איזה לינץ הוא קיבל!״. וכל זה למה, אתם שואלים? כי הוא אמר להם ״חלאס, יש פה אנשים".

הם פנו לילדה שישבה לפנינו וצעקו לעברה ״את לסבית!" לאחר שהתחילו לפנות לאותה ילדה לגבי דברים שקשורים למשפחה שלה, היא התעצבנה והרימה עליהם את הטונים בכך שחצו את הגבול ושפשוט ישבו בשקט. לחברה שישבה לידי הם צרחו ״בלייזר אני לא הייתי נוגע בך״. ידיד שלי שהיה איתנו ביקש מהם שקט, ובתגובה? ״תקשיב אם עוד פעם אחת אתה מבקש שקט אני מוציא את האולר״.

סימני היריקה על השיער של הנערה

"פנינו לנהג האוטובוס והוא בתגובה אמר ״אין לי מה לעשות. ככה זה בקיץ״. בשלב מסוים לאחר כל כך הרבה בקשות לשקט, ולאחר שגם הילד וגם הילדה שישבו לפנינו החליטו לרדת מהאוטובוס בגלל ההתנהלות, החלטנו שכנראה עדיף להתעלם. אחרי 10 דקות שהם מקללים אותנו וזורקים עלינו חפצים, אחד מהנערים ירק לחברה שלי על השיער. הייתי בשוק. גוש של רוק מטפטף לה על השיער ואותם נערים פשוט נקרעו מצחוק.

"פניתי אל הנהג, רותחת מעצבים ואמרתי לו את מה שארע. אחרי שהנהג בחר להתעלם לחצתי עליו והוא בתגובה אמר ״ילדה תחזרי אחורה את מפריעה לי״. אחרי שראיתי שהנהג לא יעשה כלום על מנת לעזור לי התקשרתי למטרופולין. אחרי 15 דקות של ממתינה ניתקתי.

"ואני שואלת, מה אני אמורה לעשות? אני נוסעת הביתה, נסיעה ארוכה של שעה וחצי, ואני צריכה להתחנן לנהג שיעזור לי להשתיק אותם? אני צריכה להתחנן לחבורה של חמישה נערים שיהיו בשקט? שלא יקללו אותי? שלא ירקו עליי? שלא יאיימו עליי בדקירות ישראל 2018, חופש גדול מהנה שיהיה".

מחברת מטרופולין נמסר בתגובה: "אנו פועלים מול הנהג לבירור יסודי של האירוע. ישנן הנחיות ברורות במקרים מסוג זה, החברה רואה בחומרה רבה כל מעשה אלימות או בריונות בתוך האוטובוס".