קרין לביא. צילום: באדיבות לביא

קופסת תכשיטים יקרת ערך רגשי וסנטימנטלי נגנבה מדירה בהוד השרון. קרין לביא, תושבת העיר ובעלת הקופסה, גילתה על המקרה כשחזרה מירח דבש. עתה היא פונה לעזרת הציבור במציאת התכשיטים שנגנבו: "אלו האוצרות של סבתא שלי", היא מספרת.

קרין לביא, תושבת שכונת מגדיאל בהוד השרון, התחתנה בתחילת חודש מאי עם בחיר ליבה, מתן. שבוע אחרי החתונה הם נסעו לירח דבש חלומי בארצות הברית. אלא שבתום הטיול כשחזרו לדירתם גילו לצערם שהדירה נפרצה ונשדדה.

"הם לא חסכו באמצעים ולא היה להם טיפה של מצפון", מספרת לביא. "שולחנות וכיסאות היו זרוקים על הרצפה, שברו מנורות, הורידו תמונות מהקיר והשחיתו את הכריות של הספה ואת המזרון של המיטה בחדר השינה שלנו. היו רסיסי זכוכיות בכל מקום והבית נראה תוהו ובוהו. הם לקחו את הטלוויזיה, מכונת הכביסה, שני אייפדים, שני שעונים של בעלי וכמה מהתכשיטים שלי.

"לקח לנו כמה ימים להתאושש מההלם ואז התחלנו לפעול", היא מספרת. "יש לנו ביטוח ולכן התחלנו להירגע ולהגיד לעצמנו שהיה יכול להסתיים יותר גרוע וטוב שלא היינו בבית כשזה קרה, טוב שאף אחד לא נפגע באירוע והכי טוב שהיינו ברגעים הכי מאושרים בחיים שלנו בזמן הזה ושיש לנו זה את זה. עד היום הצלחנו לשחזר כמעט את כל הדירה.

"מה ששבר אותי מחדש היה סדר שעשיתי באחד הארונות בבית וגיליתי שקופסת התכשיטים של סבתא שלי נעלמה וככל הנראה לא שמתי לב שגם היא נלקחה בפריצה. הקופסה הזאת יקרה לי מכל".

מדוע?

"קופסת התכשיטים של סבתא עוברת דורות במשפחה ולרגל אירוסיי אמא שלי העבירה אותה אליי. התכשיטים האלו הצילו לסבתא רבה שלי את החיים".

קופסת התכשיטים שנגנבה. צילום: באדיבות קרין לביא

סבתא-רבה של קרין, עמליה הרשטיק, שרדה את מלחמת העולם השנייה ואת השואה בארץ מולדתה רומניה. "סבתא היתה במחנה עבודה ברומניה ובמקביל הצטרפה לשומר הצעיר כאשר תכננו לעלות לארץ. כאשר עמדה לברוח ממחנה העבודה ולחבור ליתר היהודים היא נתפסה על ידי חייל רומני. היא הצליחה לקנות את שתיקתו בתמורה לתכשיטים שהיו עליה.

"היה לה מאוד קשה להיפרד מהתכשיטים אבל היא וויתרה עליהם בתמורה לחופש שלה. כשסיפרה לחבריה על מה שקרה, אחד מהם החליט לגנוב את התכשיטים בחזרה. הוא כמובן עשה את זה מאהבתו אליה והאיש הזה הוא סבא רבא שלי. בסוף היא הגיעה לארץ גם עם קופסת התכשיטים שלה וגם עם סבתא שלי בתוך הרחם. הסיפור הזה מלווה את ילדותי ולכן קשה לי במיוחד לותר על הקופסה הזאת".

לביא פרסמה פוסט בפייסבוק עם תמונת התכשיטים: "אם את או אתה עוסקים בקנייה או מכירה של תכשיטים וזהב והגיע לידכם האוצרות של סבתא שלי, אנא צרו איתי קשר. אני מוכנה לשלם. מבקשת את עזרת הציבור מכל מי שראה או שמע. אני מתחייבת לא לשאול שאלות ולא להגיש תלונה. הקופסה הזאת יקרה לליבי".