מכונית שהצמיג שלה נוקב בהוד השרון. צילום: באדיבות תושבים

הבילוי הפרוע של בני הנוער בהוד השרון: בסוף השבוע האחרון גילו רבים מתושבי העיר כי כלי הרכב שלהם הושחתו, מראות צד נשברו וגלגלים נוקבו. תושבים שפנו למשטרה לברר גילו כי מדובר בוונדליזם שנעשה על ידי בני נוער שיצאו לבלות במרכז העיר, ליד גינת יד לבנים.

ביום שני בבוקר התעוררו תושבים במערב העיר הוד השרון ונדהמו לגלות שרכביהם הושחתובבדיקה מהירה שעשתה המשטרה נתגלה כי בני נוער שיצאו מפארק ארבע עונות אחרי שכנראה נכחו במסיבת סיום של אחת החטיבות ביניים בעיר המשיכו לגינת יד לבנים ברחוב השחר משם לאורך הרחובות משאבים, בן גוריון, ורחוב הבוסתן, ובדרך, כך על פי החשד, השחיתו כלי רכב רבים. לחלק מהרכבים ניקבו את הצמיגים לחלקם שברו את מראות הצד ואת חלקם פשוט שרטו.

קרן, תושבת רחוב השחר, מספרת: "יצאתי בבוקר לקחת את הילדים לגן וראיתי שירד לי האוויר בגלגל הקדמי מצד ימין. מלבד התסכול העצום והדאגה שאני מאחרת להוריד את הילדים שלי בגן, הופתעתי כאשר אחד השכנים מהבניין שלי בא אליי במהרה וסיפר לי שגם הוא גילה בבוקר את הרכב שלו ללא אוויר בשני גלגלים ועם כמה שריטות חדשות שנראות מכוונות.

"הייתי בשוק, זה דברים ששומעים עליהם בעיירות פיתוח ופתאום במרכז העיר הוד השרון מתגלית תופעה של ונדליזם, בושה וחרפה. עד שהגענו להגיש תלונה במשטרה הצטרף אלינו שכן נוסף שגילה מראות שבורות ושריטות של ציורים ואותיות על החלק הקדמי של הרכב".

גן יד לבנים ברחוב השחר הוד השרון. צילום: נועה בן צבי

תושב נוסף מרחוב המשאבים מספר: "מדובר בכמה וכמה משפחות ברחוב משאבים שצמיגי המכוניות שלהם נוקבו בלילה שבין ראשון לשני. לא מדובר במשפחה בודדת, אלא במספר רב של מכוניות מה שנראה כמו מסע של ונדליזם.

"אצלי באופן אישי ניקבו את הגלגל האחורי והקדמי מצד ימין. בחלק מהמכוניות נוקבו שני צמיגים. בחלק מהמכוניות שברו מראות צד. מלבד הטרחה של להחליף צמיג באמצע הבוקר והעלות של רכישת צמיג חדש או שניים, זה פשוט מעיד כל רמת הביטחון שלנו בעיר הזאת".

תושבים נוספים שגילו כי רכביהם הושחתו פנו אל עופר סלומון, הפעיל החברתי תושב העיר, שפועל בכל הקשור למיגור תופעת האלכוהול והסמים בקרב צעירים ובני נוער. סלומון פנה למשטרה לבירור המקרה וגילה כי מדובר ב-7 מקרים (שדווחו למשטרה) שנעשו על ידי בני נוער בעיר ברחובות המדוברים.

"אני פונה קודם כל עם אצבע כלפי ההורים כי אין ספק שמדובר בילדים משועממים שרוצים לחצות גבולות", אומר סלומון. "איפה הסמכות ההורית? איפה האחריות ההורית? אתם ההורים שנותנים לבני נוער להסתובב בשעות של לפנות הבוקר בחוץ מבלי לדעת איפה הם ומה הם עושים והחופש הגדול טרם התחיל. זה מאוד מטריד אותי. היום זה נגמר בוונדליזם של מכוניות, מחר זה ייגמר הרבה יותר גרוע. משטרה לא נמצאת בכל מקום בו זמנית. המשטרה מפטרלת, איפה ההורים?". סלומון קורא להורים של בני נוער להתעורר ולהשגיח.

ממשטרת ישראל נמסר כי נפתחה חקירה והנסיבות נבדקות.