תעריפים מוזלים ואחידים עם הרב קו | צילום: גיל לרנר

בשורה גדולה נוספת לתחבורה הציבורית בהוד השרון. כפי שפורסם על ידי רועי רובינשטיין ב Ynet, בימים הקרובים ייצא משרד התחבורה למכרז להפעלת מוניות שירות במספר מוקדים, בהם הוד השרון, שתזכה לראשונה למערך מוניות שירות מוסדר בעיר.

במסגרת הרפורמה, שמוביל שר התחבורה ישראל כץ, ניתן יהיה לשלם במוניות השירות באמצעות הרב קו, בתעריף אחיד ומוזל. בצורה זו ניתן יהיה להחליף קווים ואמצעי תחבורה ללא תוספת תשלום. יחד עם הוד השרון יופעלו לראשונה מוניות שירות מוסדרות גם בערים: אור יהודה, אילת, אלון שבות, אפרת, אריאל, בת ים, גבעת שמואל, גבעתיים, גדרה, רעננה, חולון, יהוד, כפר יונה, כפר קאסם, נצרת עלית, עפולה, קריית אונות, קריית גת, ראש העין ורמת השרון.

בסך הכל כ-110 קווים חדשים או משודרגים יכללו ב-20 האשכולות שברפורמה. הקווים גובשו לאחר עבודת תכנון רחבה שכללה פרסום קול קורא המבקש מהציבור להציע קווים חדשים או שינויים במסלולים הקיימים. ניתן דגש מיוחד למוקדי שירות כמו מוסדות רפואיים, תחנות רכבת, מוסדות אקדמים ואזורי תעשייה. 

לא יוכלו להתמודד באזור השרון. אוטובוסים של מטרופולין | צילום: צביקה טישלר

כדי לשמור על תחרות הוגנת, הוחלט במשרד התחבורה כי מפעיל תחבורה ציבורית לא יוכל להפעיל קווי מוניות שירות באותם אזורים שבהם הוא מפעיל אשכול קווי אוטובוסים. המשמעות: מערך מוניות השירות ברעננה בהכרח לא יופעל על ידי מטרופולין.