העברת התחנה. צילום: באדיבות תושבים

תושבי שכונת נווה הדר בהוד השרון גילו בשבועות האחרונים עבודות תשתית מפתיעות: העירייה העבירה תחנת אוטובוס הנמצאת ברחוב השומר אל צידו השני של הרחוב תוך כדי פגיעה בחלק משטח גינת שעשועים ויצירת מצב שבו ילדי השכונה ייאלצו לחצות כביש ראשי בדרכם אל או מהתחנה. התושבים כועסים: "מדובר בסכנת נפשות", הם אומרים.

משה פלאח, תושב השכונה, מסביר: "רחוב השומר הוא הרחוב המרכזי בשכונה. ברחוב נמצא גן שעשועים הגובל עם רחוב חטיבת יפתח, מדובר בגן שעשועים היחיד בשכונה.

"תחנת האוטובוס (קו 3) נמצאת מול לגן כבר 50 שנה. יום אחד התעוררנו לעבודות בנייה שהבנו שמטרתן להעביר את תחנת האוטובוס אל הצד השני של רחוב השומר המרכזי תוך כדי פגיעה בגן בשעשועים.

צילום: באדיבות תושבים

"עכשיו הילדים יצטרכו לחצות כביש כדי להגיע אל תחנת האוטובוס ולעמוד על כביש ראשי בשביל לחכות לאוטובוס. כמו כן קטע הרחוב הזה יהפוך לחד סטרי מה שיקשה על האוטובוס להגיע לתחנה ויעכב את התנועה ברחוב.

"בינתיים כבר הפכו את המדרכה, הרסו חלק מהצמחייה של הגינה וסימנו את הכביש. זה ממש לא ברור לנו, התחנה נמצאת במקומה כבר שנים, מקום בטיחותי, לא מובן לנו למה עושים את העבודות האלה ולמה לא שאלו את התושבים? אין לנו דעה? זה הרי משפיע יותר מהכל על חיינו ועל חיי ילדנו בשכונה. אני באופן אישי גדלתי בשכונה הזאת וכילד תרמתי לבניית גן השעשועים וכואב לי לראות שחותכים את המקום הזה לטובת העברת תחנת אוטובוס לצד השני מבלי סיבה ברורה".

תושב נוסף בשכונה אומר בכעס: "מדובר בסכנת נפשות, מפגע בטיחותי ולא פחות מזה. הילדים לא היו צריכים לחצות כביש ועכשיו הם יצטרכו לחצות כביש ראשי. בנוסף המסלול של האוטובוס מוגבל בשדה ראייה. אין לנו מושג למה עושים את זה כי אין לנו עם מי לדבר".

פניתם לעירייה?

"הרמנו טלפון לעירייה, שלחנו מיילים וביקשנו תגובה. אנחנו תושבים שהשקיעו את מיטב כספם עבור מגורים בשכונה שקטה עם בתים פרטיים ולוקחים מאיתנו את הפינה הציבורית היחידה, גורסים שליש ממנה לטובת התחנה, כאשר במשך שנים הכל בסדר ואין שום בעיות.

"בתגובה לפניות שלנו אמרו לנו שהנושא בטיפול ובבדיקה אבל בפועל העבודות כבר התחילו ומציבים לנו עובדות בשטח. המניעים לא ברורים אבל בהחלט יש לזה ריח לא טוב. למה לא מתייעצים עם תושבי השכונה ולמה לא מודיעים לנו? זה מקומם".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "העברתה של תחנת האוטובוס מבוצעת בהתאם להחלטת בית משפט במסגרת עתירת תושבים אשר ביקשו את העתקתה ובהתאם לתב"ע בה מוגדר המיקום החלופי כמיקום המיועד לתחנת אוטובוס. מיקום זה תואם ואושר על ידי משרד התחבורה, חברת מטרופולין, יועץ בטיחות ויועץ תנועה ולצד העתקת התחנה יבוצעו גם שינויים גאומטריים באזור מעבר החציה על מנת לאפשר שימוש בטיחותי ונוח בתחנה זו".