איל וולך, תלמיד בית הספר מוסינזון בהוד השרון, זכה במדליית הארד באולימפיאדה האסייתית בפיזיקה שנערכה בווייטנאם כחלק מנבחרת ישראל שיצאה לתחרות. שאר חברי הנבחרת הם אביב טילינגר שזכה במדליית הכסף, יונתן הדס ואלון שראל שזכו בארד ונוספים שקיבלו צל"ש על השתתפותם.

כבוד וגאווה. וולך ונבחרת ישראל באולימפיאדה, צילום: מרכז מדעני העתיד ושירה וולך

האולימפיאדה האסייתית לפיזיקה מתקיימת ברציפות משנת 2000, כשישראל לקחה בה חלק לראשונה שנה אחר כך. השנה השתתפו בתחרויות 188 תלמידים מ-25 מדינות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה.

התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרו במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב בראשות מאמן הנבחרת, ד"ר אלי רז, ובניהול צוות מרכז חוסידמן.

"ישראל ממשיכה את הזינוק במתמטיקה ובמדעים. בשלוש השנים האחרונות שמנו דגש משמעותי על עידוד למצוינות במקצועות הפיזיקה, הכימיה, מדעי המחשב והמתמטיקה. היום אנחנו רואים את הפירות הראשונים", אמר שר החינוך נפתלי בנט.

"ההישגים המרשימים של הנבחרת שלנו לאולימפיאדת הפיזיקה הם תוצאה של מאמץ והתמדה מצד חברי הנבחרת, יחד עם ההכשרה המקצועית שהם מקבלים מטובי המורים והמוחות של מדינת ישראל. אני מברך את חברי הנבחרת שהביאו כבוד גדול למדינת ישראל וגאווה למערכת החינוך שלנו".

"תלמידי הוד השרון ממשיכים להצטיין ולהוביל בהישגים בינלאומיים. זוהי גאווה גדולה לעיר הוד השרון ולמדינת ישראל כולה", סיכם ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב.

"איל מייצג את מיטב תלמידי ישראל המוכיחים פעם אחר פעם כי בזכות השקעתם והתמדתם השמיים הם הגבול. הישגיו והישגיה של נבחרת ישראל כולה בפיזיקה מהווים מקור רב לגאווה עירונית וכלל ארצית".

"ההודעה על המדליה ריגשה אותי מאוד", סיפר וולך למיינט הוד השרון. "אמנם הייתי בטוח ביכולות שלי, אבל ההודעה עדיין היתה מאוד משמחת. חזרתי לארץ עם מזכרות ממדינות רבות, חוויתי חוויות מדהימות שיישארו איתי לכל החיים, וביולי אני צפוי להיות חלק מנבחרת שישראל לאולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית בליסבון, פורטוגל".