צילום המחשה: shutterstock

מסיבת ל"ג בעומר שנערכה בשבוע שעבר בגן הילדים של פעוטה בת 3 מהוד השרון כמעט הסתיימה באסון. הפעוטה, שחגגה בשבוע שעבר עם הילדים ועם ההורים, ביקשה לאכול מהמרשמלו הצלוי שהיה בתוך בשיפוד.

בלא משים המרשמלו הוסט לכיוון עיניה ושם נדבק במעלות רתיחה גבוהות ביותר. הוריה של הפעוטה מייד שטפו את עיניה במים קרים והבהילו אותה לבית החולים, שם היא קיבלה טיפול מיידי בכוויה שבעיניה שהציל במזל גדול את ראייתה.

ד"ר עומר ניב מהמחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שניידר: "למחלקה לרפואה דחופה הגיעה הילדה על הידיים של אמא שלה. היא נראתה כאובה וסובלת בלי יכולת לפתוח את העין. המקרה הזה הצריך טיפול רפואי מיידי ולאחר שבדקנו שהיא לא נפצעה במקומות נוספים העברנו אותה לטיפול של רופא עיניים. לאחר האבחון גילנו שהיא סובלת מכוויה משמעותית בעינה".

מה לעשות במקרה שיש כוויה?

"יש להניח את אזור הכוויה מתחת למים קרים למספר דקות. כך נקטין את עומק הכוויה ונקל על הכאבים. אין לנסות להוריד בגד באיזור הכוויה, ויש לכסות את האזור בבד נקי, ולא בצמר גפן. יש להחיש את הילד לבית החולים במקרים של כוויה המשתרעת על איזור נרחב, מערבת את הפנים, הגפיים או אברי המין ובכוויה שמקורה במכת חשמל".