צילום ארכיון: מתוך יוטיוב

תופעה מפחידה בהוד השרון: עורבים תקפו מספר אנשים וילדים ברחוב ישורון בעיר. באחד המקרים תושבת העיר נפצעה בזרועה על ידי עורב וניגשה להתחסן מטטנוס. "רעדנו מפחד", מספרת תושבת שעורב רדף אחריה ואחרי בתה.

ביום חמישי האחרון תושבת העיר פרסמה פוסט ב"פורום אביב למען התושבים" לפיו שני עורבים תקפו תושב ברחוב ישורון. התושבת סיפרה שפנתה למוקד העירוני אך חוץ מלהעביר אותה מגורם אחד למשנהו לא קיבלה מענה לפנייתה.

חשוב לציין שעורבים אינם בעלי כנף תמימה. לעורב רגליים קצרות וחזקות ומקור מסיבי, הם אוכלי כל ובמיוחד מעדיפים לאכול נבלות. לעורבים יש נטייה לנקמנות וכאשר מאיימים עליהם, מנסים לפגוע בהם או פוגעים בהם – הם לא ישכחו זאת.

דנה היא תושבת העיר שבתה בת ה-14 הותקפה על ידי עורב בשבוע שעבר. גם מקרה זה קרה ברחוב ישורון. לדבריה: "הבת שלי הלכה לחברתה שלה שגרה ברחוב ישורון וכאשר שתיהן יחד ירדו מהאוטובוס לכיוון הבית של החברה, שני עורבים עברו מעליהן ממש מעל הראש. כשהן התקדמו והמשיכו ללכת אחד העורבים, או שניהם, היא לא הצליחה להבחין, קפץ על הראש שלה מאחור. יכול להיות שזה היה עם המקור, אבל הוא היה מעל הראש שלה והיא לא שמה לב. היא נורא נבהלה ממה שקרה. במזל היא לא נפגעה ולא ירד לה דם. כשסיפרה לי על המקרה גם אני נבהלתי מאוד כי ידוע שעורבים מחטטים בזבל, ובנבלות".

תושבת נוספת סיפרה למיינט הוד השרון: "ביום חמישי בערב עורב תקף אותי ואת בתי ברחוב ישורון, כשיצאנו מבית ספר יגאל אלון. העורב עף ממש מול הפנים שלנו עד שנאלצנו להתכופף ולנופף עם הידיים שיתרחק מאיתנו, ואז למרבה הפחד העורב חזר תוך טיסה מהירה לכיווננו ואני וביתי ברחנו ורצנו לתוך המכונית שלנו. אמנם לא נפגענו אבל זה היה מפחיד מאוד, רעדנו מפחד".

אמיר גד, תושב נוסף מספר: "אשתי הותקפה על ידי עורב בתחילת שבוע שעבר, העורב קפץ על הכתף שלה וכשהיא נבהלה וברחה העורב רדף אחריה והיא נפצעה בזרועה, ירד לה דם. היא הלכה לקופת חולים כדי שיחסנו אותה מטטנוס. אנחנו כולנו בשוק לדעת שמדובר במקרה שחוזר על עצמו דוקא ברחוב ישורון. איפה העירייה שתטפל במחדל?".

חבר המועצה נוה גור התערב בעניין ופנה למנכ"לית העירייה בדרישה דחופה לבירור העניין ולמציאת פתרון מיידי לנושא התקיפות החוזרות ברחוב זה. במכתבו לחנה גולן כותב גור : "בסופ"ש האחרון, וגם הבוקר, עודכנתי  כי ברחוב ישורון, תוקפים עורבים בצורה קשה ילדים ועוברי אורח. אבקש לקבל תשובה דחופה, מי מן העירייה לוקח אחריות בנושא זה, מטפל בדרוש טיפול, כדי למנוע מילדים ותושבים טראומה גופנית ו/או נפשית".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת פניה בנושא ביום רביעי שעבר במוקד העירוני, נשלח למקום פקח המחלקה הווטרינרית יחד עם נציג המוקד אשר איתרו את גוזל העורב שנולד והוביל לראשונה בעיר להתנהגות תוקפנית של הוריו וזאת כחלק מהתנהגות מגוננת של עורבים בוגרים כלפי צאצאיהם. בהתאם להנחיות הנהוגות הורחק הגוזל מידית מהמקום לשטח חולי פתוח על מנת שהוריו יתרחקו גם הם משטח הרחוב. במהלך סוף השבוע האחרון התקיימו ברחוב מספר סיורים נוספים על מנת לוודא כי העורבים לא שבו למקום ואכן לא התקבלו כל פניות בנושא עד ליום א' בו דווחה למוקד העירוני תלונה נוספת. בעקבות תלונה זו נערך מידית סיור נוסף במקום על ידי הווטרינרית העירונית, ד"ר אופירה מויאל, אשר שוחחה במקביל עם התושבים ואף הזמינה אותם ליצור קשר ישיר עמה בכל פניה נוספת בנושא. לשמחתנו הרבה עד כה לא דווחו מקרים נוספים וככל הנראה בעקבות העברתו של הגוזל, עברו גם הוריו מהאזור. העירייה תמשיך לנקוט בפעולות על מנת להבטיח את בטיחותם של התושבים בתקופת הקינון ובכל שאלה ובקשה נוספת אנו מזמינים את תושבי העיר לפנות למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות לשירותם".