מכוניתה של משפחת דליות לאחר קריסת העץ | צילום: פרטי

מה הייתם עושים אם יום אחד היה קורס עץ לתוך המכונית שלכם וגורם ל"טוטאל לוס"? זה מה שקרה לבתשבע אלימלך דליות, תושבת רחוב שנות היובל בשכונת גיל עמל. למרבה המזל, זה נגמר בנס מכיוון שאף אחד לא היה ברכב באותה עת.

"עובדי עירייה כרתו את ענפי העץ הסמוך לביתי לפני יותר מחצי שנה", מתארת אלימלך את האירוע החריג שקרה לה בשבוע שעבר. "מדובר בעץ שיותר גבוה מהבית והם פשוט השאירו אותו גדום במשך כל הזמן הזה", היא מספרת.

"ואז ביום שני האחרון, לקראת 13:00, הייתי בבית ופתאום שמעתי בום אדיר. חשבתי שזה פשוט משאית זבל שעברה", היא ממשיכה. "פתאום פונים אליי שכנים בוואטסאפ ואומרים לי ש'נפל עץ על הבית שלך'. יצאתי החוצה והבנתי שזה נפל על הקאיה שלנו. התקשרתי למוקד והשאירו אותי על המתנה".

העץ העירוני נחת היישר על גגה של המכונית המשפחתית של משפחת דליות וריסק את המכונית לרמת 'טוטאל לוס'. בתשבע נותרה עם מכונית מרוסקת, מלאה זכוכיות ובלתי שמישה בחנייתה.

ואז מה קרה?

"אחרי שהורידו אותי מההמתנה הם אמרו לי 'אנחנו יודעים, שולחים משאית גזם לפנות את העץ'. אז שאלתי 'מה זאת אומרת, אם לא הייתי בבית פשוט הייתם לוקחים את העץ וממשיכים? זהו, משאירים מכתב'. אפילו פקח לא הגיע לתעד את מה שקרה לרכב. לא ידעתי אם אני צריכה להזמין משטרה כי מבחינתי זה מחדל".

המכונית הלכה 'טוטאל לוס' | צילום: פרטי

ואז הם הגיעו?

"כן, והם אמרו לי 'תירגעי', הם לא הבינו על מה המהומה. מרוב לחץ צעקתי עליהם ושאלתי אותם 'מה אם הבנות שלי היו בתוך האוטו?' אז הם ענו לי 'זה קורה כל יום, כל יום', הייתי בהלם. אמרתי להם, 'עץ נפל, זה קורה כל יום? אתם נורמליים?' והיה שם בחור דתי שאמר לי שאני צריכה להגיד תודה לאל ולהגיד ברכת הגומל. אני צריכה לסמוך על אלוהים שאני חיה?

"אם זה היה נופל על ילד שעובר ברחוב, אז מה? אז היינו ממשיכים הלאה? לא איכפת לי האוטו", מספרת בת שבע בחרדה וממשיכה, "אבל רק המחשבה על מה שיכול היה להיות פה מזעזעת אותי".

לא יצרו איתך קשר מאז?

"לא. הגיע מישהו מהעירייה ועשה סיבוב ברחוב כדי לבדוק אם עוד עצים מתים ליפול. תיידעו, תגידו, אני לא יודעת מה ההליכים לגבי עצים שעומדים למות".

אוקיי, הם קיבלו אחריות ומה עכשיו?

"הם העבירו את הסיפור למחלקת ביטוחים. אף אחד לא חזר אליי מאז, אף אחד לא פנה אליי. ניסיתי להשיג את מחלקת ביטוחים ונשארתי על ממתינה. האבסורד הוא שכשפניתי למוקד על דברים קטנים, ישר חזרו אליי, פה לא חזרו אליי. את גדם העץ שלא נפל, הם השאירו שם, אז פניתי אליהם שוב, לפחות בזה הם טיפלו".

זה פשוט עניין של מזל שבן אדם לא נהרג. במקרה זה היה נס, ונפגעה רק המכונית. אבל אני לא מפסיקה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל על ילדים או על הבנות שלי".

העץ לאחר שקרס (משמאל), והנזק למכונית (מימין). השאירו את הגדם במקום | צילומים: בתשבע דליות

איך ממשיכים בחיים שלך אחרי שמרסקים לך את האוטו?

"נתקעתי עם האוטו בחנייה כשבתוכו מלא זכוכיות וסירבתי להכנס אליו. למזלי אחד מאנשי הגזם הסכים להזיז אותו, ואיפשר לי להוציא את הרכב השני שלנו. אבל אם לא היה עוד רכב? איך הייתי מחזירה את הילדות מהגן? איך הייתי ממשיכה את החיים שלי?

"לא קיבלתי מהעירייה שום אמפתיה, שום כלום. מה שחשוב לי כרגע זה לעורר מודעות בקרב אנשים, שיידעו שזה יכול לקרות".

מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.