חי אדיב (מימין), צביקה צרפתי (משמאל). מלחמת ראש בראש | צילום: אסף פרידמן, רמי זרנגר

"אין מילים לתאר את גודל האבסורד הטמון בעובדה שמר חי אדיב, המכהן כיו"ר עמית של קק"ל, קורא לכרות 170 עצים עתיקים בני למעלה ממאה שנה ביער המנציח את שמו של יו"ר קק"ל המיתולוגי מנחם אוסישקין! האם מר חי אדיב - ראש עיריית הוד השרון, מעדיף את קיצור הדרך אשר יביא לכריתת אותם עצים אשר הוא מחויב לשמור עליהם?!".

במילים אלו בחר הבוקר (ג') צביקה צרפתי, ראש עיריית כפר סבא, לפנות במכתבו אל יו"ר קק"ל, דני עטר. כל זאת לנוכח פנייתו של ראש עיריית הוד השרון חי אדיב, לשר התחבורה ישראל כץ ולחברת נתיבי ישראל בשבוע שעבר, בנושא רמפת סוקולוב בכביש 531. אדיב, כינה אז את ההתנהלות בעיריית כפר סבא כ"הפקרות שלטונית", בשל ביטולה הצפוי של רמפת סוקולוב 531 עקב התנגדות עיריית כפר סבא ותושביה.

הבוקר, כאמור, ראה לנכון ראש העירייה צרפתי לגייס את העובדה כי ראש העירייה של הוד השרון, חי אדיב, מכהן במקביל כיו"ר עמית בקק"ל, ועל כן הוא אמון על מניעת כריתתו של יער אוסישקין. 

יש לציין, ביטול הפרויקט, ישפיע במידה רבה על תושבי הוד השרון שכן הרמפה הייתה אמורה לספק יציאה מכביש 531 אל כביש 4 צפון, יציאה שנכון להיום תמנע מהם. הדבר אף הוביל למכתב חריף אותו שלח בתורו, חבר המועצה והמתמודד לבחירות בהוד השרון, נוה גור לצרפתי.

כמו כן, עצם העובדה שהפרויקט תוכנן במשך שנים רבות, ואף אושר על ידי עיריית כפר סבא והעומד הקודם בראשה, יהודה בן חמו, עורר תרעומת בקרב תושבי הערים האחרות בשרון שתהו על עצם ההתנגדות הכפר סבאית.

ועם זאת, צרפתי הנשען על תמיכתם על ידי תושבים כפר סבאים רבים, ראה לנכון להגיש בחודש שעבר בקשה לצו מניעה זמני כנגד הפרויקט שצפוי לחסל את שאריתו של יער אוסישקין ההיסטורי. הצו אושר, ומחברת נתיבי ישראל הודיעו שהם מתכוונים לבטל את הרמפה המתוכננת. והיתר כאמור, היסטריה.

מעיריית הוד השרון נמסר: "מכתבו האחרון של צביקה צרפתי לקק"ל מעיד כי הוא כנראה התבלבל, הוא איננו ראש עיר אלא ממלא מקום לתקופה קצובה ביותרבתקופה קצרה זו מסב צרפתי נזקים חמורים לתושבי האזור כולו המשוועים לפתרונות תחבורתיים ראויים והוא פועל בניגוד לדין הקבוע בתוכנית המחוזית המאושרת, כאשר בפועל קיימת תוכנית מחוזית בתוקף המחייבת את בניית המחלף הנחוץ לרווחת התושבים.

"צרפתי עוסק בעסקנות פוליטית ילדותית עד כדי גיחוך וכל המצאותיו לא ישנו את העובדה כי 30 עצים בלבד מצויים בעיר כפר סבא. זה מכבר הוחלט בשיתוף קק"ל על שתילתם של עצים חלופיים וכי תוכנית השימור ליער אוסישקין מקודמת על ידי עיריית הוד השרון ואף קבועה בהוראות תוכנית המתאר לעיר, אותה קידם ראש העירייה, חי אדיב".