5. הקן של הנוער העובד, או בשמו השני "שובך העמים"

בעיני לא מעט הוד השרונים, הקן של הנוער העובד באמצע רחוב הבנים הוא כליל הנוסטלגיה. מקום בו זכרונות מתקתקים של נעורים מתמזגים לתוך בניין אפור ומכוער, ללא פתח מובהק, ועם חוסר פרופורציה ברור בין חדר לחדר ועם גג מוזר שנראה כמו כתר.

השובך של הנוער העובד. קיבל צורה של גולאג | צילום: אריאל ימיני

הבונוס: במהלך השנים הצטרפו למבנה המרכזי קרוואנים שפשו בשטחו כמו פטריות. הבונוס 2: להשלמת מראה הגולאג נוספה בשנים האחרונות גדר. כן, כן, אין לדעת מה הקומונרים צופים לנו בעתיד.

4. מרכז העיר: המקום בו דרך מגדיאל פוגשת את רמתיים

סביר להניח שבשנות ה-60 וה-70, כשהחלו לבנות את רבי הקומות המעטרים כיום את מרכז העיר, היו שראו בבנייתם מעין סמל למודרנה ולתיעוש של העיר. מעין סנונית המעידה על בוא הגינדי. אלא שמאז הטחב מצא דרכו אל הקירות.

מאחורי הקלעים מאבק בין הרצון לשנות את חזות העיר, לבין רצונם המוצדק משהו של דיירי הרחוב הוותיקים והמבוגרים ואיתם גם בעלי עסקים שונים, שלא יזיזו את הגבינה שלהם. הלב נמצא עם האחרונים והעין, אוי לעין.

מרכז העיר. לא שייך למאה הזו | צילום: אריאל ימיני

3. קניון שרונים, בשביל להכווין את החייזרים

בראשית היה קניון ובחזיתו מעין גוליבר, יצירת אמנות צרכנית של ממש היושבת בתוך עגלת קניות. ובצד הקניון פלטות המייצרות אור אולטרה סגול הנצפה עד לצפון הנגב ואל החלל ומעבר אליו.

מאז הצניעו הרשויות את הענק ואילו את אורם של הפלטות עמעמו קמעה. יש לציין כי המקום תפס את מקומו כאבן שואבת לכל תושבי העיר, כך שעל אף המראה הוא נחשב להצלחה מסחרית.

לפירנצה יש את דוד של מיכלאנג'לו ולהוד השרון - האיש בעגלת הקניות!

2. המתחמים החדשים או היום שבו השמיים נחרכו

יש משהו כמעט מיתולוגי בדרך שבה המתחמים החדשים צצו להם באמצע שדה התותים של ילדותינו. הרקיע שחקים והפך לגבול כמעט טבעי בין הוד השרון המגדיאלית לבין כפר סבא, כיסה את האופק והשאיר אותנו עם עיר ירוקה בדימוס ועם השיר האלמותי: "הוד השרון, הוד השרון, כיף לחיות בעיר מבטון".

המתחמים החדשים. חסמו את האופק לכל מגדיאל | צילום: אריאל ימיני

 1. הבית בסופה של הידידות

אוקיי, כאן כבר נדרשת חבירה לציידי קונספירציות. באמצע שנות ה-90, לפני יותר מ-20 שנה, נזנח פרויקט של מספר קוטג'ים מחוברים בסוף רחוב הידידות מסיבה לא ברורה, ונותרו מספר שלדי בתים המכערים את הנוף.

ראש העירייה התחלף, אנשים נולדו ואנשים מתו, קלינטון כבר לא נשיא ארה"ב - ועם זאת, הכיעור עומד על תילו.

בלב שכונת מגורים. הפרויקט הנטוש של הידידות | צילום: אריאל ימיני

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה לגבי שורת המבנים הנטושים ברחוב הידידות: "המבנים המדוברים הינם בבעלות פרטית ולא בבעלות עיריית הוד השרון. בהמשך לדרישת העירייה ביצע לאחרונה הבעלים איטום וגידור של השטח (מצ"ב תמונות). כמו כלולים מבנים אלו בתוכנית 3/600 אשר הוגשה לאחרונה על ידי העירייה ולאחר אישור התוכנית תוכל העירייה לטפל במבנים".

*חשוב לציין כי הדברים לעיל נכתבו בהומור ומשקפים את דעתו של הכותב בלבד. בסופו של דבר, מדובר בעניין של טעם אישי וכמובן שניתן לחלוק על כך. 

מבט על המתחמים החדשים מרחוב הבריח | צילום: אריאל ימיני