(צילום: מתוך פורום אביב)

משחק מסוכן: ילדים נצפו במוצאי שבת כשהם מטפסים וגולשים על ההצללה של גינת המשחקים ברחוב הסתיו שבמתחם אביב בהוד השרון. "יכול לקרות אסון", אומרים תושבים.

הסרטון, שפורסם בפורום אביב, צולם ביום שבת בשעה 21:30 בערב, עת נצפו ילדים כשהם מטפסים על ההצללה שמגנה על גינת השעשועים ברחוב הסתיו מפני השמש - וגולשים עליה. הילדים מטפסים על גבי ההצללה ואז מחליקים מטה כאילו מדובר במגלשה ועושים זאת שוב ושוב. שכנים שראו את הילדים נהנים מהמשחק המסוכן הזה יצאו וקראו לעברם והילדים ברחו מהמקום. השכנים הודיעו למוקד העירוני על המשחק הבעייתי.

לא מדובר בפעם הראשונה. רק בחודש מרץ דיווחנו במיינט הוד השרון על ילדים קטנים שמטפסים על בד היוטה שמשמש כהצללה בגינת המשקים בגני צבי וגולשים להנאתם. במקרה הזה שני ילדים נפצעו באורח קל מאוד כאשר טיפסו ונפלו מטה.

צילום: מתוך הרשת החברתית

אחד השכנים שראה את הילדים בגינה ברחוב הסתיו אמר: "ידוע שילדים לא מזהים סכנה או לא מתרגשים ממנה, אבל התפקיד של העירייה ושל הורי הילדים למנוע כל מצב מסוכן שכזה. רק שנייה של חוסר תשומת לב או איבוד שיווי משקל ויכול לקרות אסון. זה לא משחק ומישהו צריך לזהות כבר את הבעיה ולמצוא פתרון".

בעיית המשחקים המסוכנים על ההצללות נצפתה גם בגינת השעשועים שבפארק עתידים לפני חצי שנה. הבעיה ידועה לעיריית הוד השרון זה מכבר. מדובר בהצללה בגובה 2.5 מטר מעל פני הקרקע והסכנות במשחק הזה רבות, בעיקר מדובר בסכנת נפילה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "אנו שבים ומזכירים להורים ולילדים כי חל איסור טיפוס על הצללות גני המשחקים בעיר. במידה ותושבים נתקלים במקרים מסוג זה, יש לפנות מידית למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה על מנת שלמקום ישלחו נציגי העירייה לטיפול בזמן אמת".