צילום ארכיון: באדיבות התושבים

עובד איסוף אשפה בעיריית הוד השרון נפל, תוך כדי נסיעה, לתוך משאית האשפה בזמן שהמדחסים עובדים. כתוצאה מהתאונה הוא נתפס בתוך מדחס המשאית ונגרמו לו נזקי גוף קשים. לאור זאת, נקבעו לו 10% נכות לצמיתות. הוא הגיש תביעה לבית משפט השלום בתל אביב שם נקבע כי יפוצה ב-200 אלף שקל.

עובד איסוף אשפה שנפצע במהלך עבודתו, יקבל פיצוי בסך של כ-200,000 שקל. כך נקבע לאחרונה בהסכם פשרה בין פרקליטתו של העובד, עו"ד ענת גינזבורג, לבין חברת הביטוח המבטחת את החברה הקבלנית בה עבד העובד, אשר פינתה אשפה עבור עיריית הוד השרון.

התאונה התרחשה בשנת 2012. העובד, בן 30 נשוי ואב לשניים, נסע במכונית איסוף אשפה של החברה הקבלנית, כאשר לפתע תוך כדי נסיעה נפל לתוך משאית האשפה כשהמדחס פעל וכתוצאה מכך נתפס במכונה ונגרמו לו נזקי גוף קשים.

לאחר התאונה פונה העובד לבית חולים "מאיר", עבר סדרה של בדיקות, ואושפז למשך שבוע ימים. בהמשך הוא טופל על ידי כמה רופאים בעקבות תלונות על כאבים  בצוואר ובראש, סחרחורות,  רדימות ביד וברגל ימין. אחרי בדיקות וטיפולים רבים הוא אובחן כסובל משבר בעמוד שדרה, שברים בחוליות ופריצת דיסק בגב.

העובד הגיש תביעה לבית משפט השלום בת"א, נגד בעל משאית הזבל וחברת הביטוח "מנורה מבטחים" על נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה, באמצעות עו"ד ענת גינזבורג. סכום התביעה היה עד תקרת סמכותו של בית המשפט – כלומר עד 2.5 מיליון שקל.

עו"ד גינזבורג | צילום: אמיר יהל

על פי התביעה, התאונה נחשבת על פי החוק כ"תאונת דרכים", אשר הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כ"תאונת עבודה".  ועדה רפואית של הביטוח הלאומי קבעה לו אחוזי נכות גבוהים זמניים, ובהמשך 10% נכות לצמיתות, בשל שברים בחוליות עמוד השדרה הצווארי.

בתביעה נטען, כי בעקבות התאונה נפגע כושר השתכרותו. בהתחשב בנכותו הקשה, נזקק ויזדקק בעתיד לטיפולים רפואיים, חלקם במסגרת פרטית מעבר לסל הבריאות.  כמו כן יזדקק לעזרה מצד ג', טיפולים תרופתיים, נסיעות רבות לטיפולים ועוד. כמו כן כושר השתכרותו בעתיד נפגע בשל נכותו ועל כל אלו וכן על הכאב והסבל שחווה הוא דורש פיצויים כספיים.

בהסכם פשרה שהושג בין הצדדים נקבע, כי  חברת הביטוח  תשלם לעובד סך של 161,000 שקלים  וזאת בנוסף לסכום של כ-28,000 שקל ששולמו על ידי המוסד לביטוח לאומי. סך הכל העובד יפוצה ב-200 אלף שקל בעקבות התאונה.